Artystyczne pokazy dla najmłodszych

Rodzice chcą pielęgnować dziecięcy obraz świata swoich dzieci przez podtrzymywanie tradycji otrzymywania prezentów od Świętego Mikołaja, czy wiary w magię, która jest często przedstawiana w bajkach. Poza magią, także przedstawienia artystyczne rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

Gdzie się odbywają pokazy dla maluchów?

pokazy dla dzieciDzieci chodzące do przedszkola mają styczność z różnymi ludźmi, którzy pokazują im świat z trochę innej perspektywy niż rodzice. Pani od śpiewu pokazuje dzieciom muzyczny świat, a pani od rytmiki, uczy maluchy tańca i świadomości swojego ciała. Pokazy dla dzieci to najczęściej występy magików, czy artystów pokazujących swoje umiejętności, które często inspirują młodych obserwatorów. Czarodziej najwięcej emocji wywołuje u pięciolatków, którzy są świadomi tego co się dzieje i starają się naśladować zobaczone sztuczki i triki. Klasyczne wyciąganie zająca z kapelusza, czy znikająca piłeczka, działa na każde dziecko. Poza magikiem, często jest zapraszany klaun na rozrywkowy pokaz, w trakcie którego mogą aktywnie uczestniczyć dzieci. Przedstawienia iluzjonisty odbywają się także w szkołach podstawowych dla najmłodszych klas od jeden do trzy. Z okazji Dnia Dziecka organizowane są pokazy w teatrach, kinach, czy domach kultury. Mogą one być pirotechniczne, laserowe, muzyczne, albo filmowe. Niektórzy rodzice wybierają pokazy umiejętności ludzi ze zwierzętami, które odbywają się w cyrkach objazdowych, pojawiających się w dużych miastach w okolicach ciepłych miesięcy.

Każdy z nas lubi magię, bo przenosi nas w świat dziecięcy, kiedy wszystko było możliwe. Dobry magik, musi dużo ćwiczyć, aby widownia nie dostrzegła techniki wykonania danego numeru i uwierzyła w magię. Osoby przeprowadzające pokazy, są najczęściej wynajmowane na godziny.