Bardzo dokładny grawerunek

Zastosowanie technologii laserowych staje się coraz bardziej popularne wśród wielu przedsiębiorców chcących zareklamować swoją firmę. Ponieważ jest to najbardziej zaawansowany i najdokładniejszy możliwy sposób grawerowania.

Bardzo precyzyjna metoda grawerowania laserem

grawerowanie laseremGrawerowanie laserowe odbywa się z pomocą wiązki laserowej, która wykonuje swego rodzaju znakowanie na przedmiotach grawerowanych. Wiązka lasera jest sterowana komputerowo, dzięki czemu materiał z powierzchni przedmiotu jest usuwany bardzo precyzyjnie.  Grawerowanie laserem jest obecnie najprecyzyjniejszą metodą grawerowania z uwagi na to, że cały proces sterowany jest komputerowo dzięki czemu możliwe jest grawerowanie najbardziej skomplikowanych logotypów. Dzięki komputerowemu sterowaniu wszystkie wytworzone przedmioty wyglądają tak samo. Grawerowanie takie jest bardzo trwałe ponieważ grawerowanie to usuwanie wierzchniej warstwy powierzchni przedmiotu, dzięki czemu wzór staje się odporny na ścieranie i bardzo wytrzymały. Dzięki braku zachowaniu bezpośredniego kontaktu z grawerowanym przedmiotem zachowana jest duża estetyka. Grawerowanie laserem jest bardzo szybkie, a co za tym idzie charakteryzuje się dużą efektywnością, czyli można znakować dużo przedmiotów w bardzo krótkim czasie. Grawerowanie laserowe jest zdolne do nanoszenia wzorów o bardzo dowolnych rozmiarach od bardzo mikroskopijnych do dużych.

Wykorzystywanie tego typu metody staje się coraz bardziej popularne wśród wielu przedsiębiorców wykorzystujących wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe ze względu na trwałość wykonywanego logo lub hasła reklamowego. Metoda tego typu stosowana jest najczęściej na przedmiotach metalowych lub drewnianych. Materiały innego typu mogły by ulec zniszczeniu dzięki wysokiej temperaturze.