Baseny z piłeczkami dla maluchów

Kto z nas nie marzył o własnym suchym basenie do pełnej dyspozycji? Chyba nie ma osoby, która nie miałaby ochoty na zanurzyć się w basenie z piłeczkami. Dlatego taki prezent tym bardziej ucieszy dziecko. Zanim jednak kupisz basenik, przeczytaj na co zwrócić uwagę.

Wygodny basen z piłeczkami

basen z piłeczkami do zabawyW Polsce dostępnych jest kilka naprawdę ciekawych marek suchych baseników dla dzieci. Większość z nich jest szyta w kraju, co naprawdę jest ważnym, patriotycznym obowiązkiem podczas wybierania produktów codziennego użytku. Suchy basen z piłeczkami do zabawy uszyty w Polsce na pewno będzie staranniej wykonany niż importowany z Chin, gdzie produkcja zabawek odbywa się na akord. Dodatkowo wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji zabawek w Polsce muszą posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Tym bardziej dobrze mieć świadomość, że gąbka użyta do basenu jest bezpieczna dla malucha pakującego wszystko do buzi. Niestety zamawianie baseniku pochodzącego prosto spod maszyny bardzo często wiąże się z kilkudniowym oczekiwaniem. Niemniej krawcowe zawsze starają się jak najszybciej uporać z powierzonym im zadaniem. Sama konstrukcja basenu z piłeczkami musi posiadać możliwość rozłożenia go na czynniki pierwsze i uprania, gdyż maluch szalejący w kolorowych piłeczkach niejednokrotnie ubrudzi brzegi basenu brudnymi łapkami. Dobrze sprawdzają się w tym wypadku suwaki, dzięki którym proces rozbierania basenu przebiega sprawnie, a ponowne złożenie go nie wymaga umiejętności absolwenta robotyki.

Ważny jest też kolor basenu z piłeczkami, jaki wybierzemy dla dziecka. Na niektórych materiałach znacznie szybciej widać wszelkie zabrudzenia i rodzice mają widoczne symptomy świadczące o zbliżającym się praniu. Dotyczy to zwłaszcza jednokolorowych baseników z miękkich, aksamitnych materiałów.