Bawełniane skarpetki do butów

W lecie bardzo często chodzimy w obuwiu na boso. Nie do każdego obuwia można założyć rajstopy  czy skarpetki. Do butów sportowych zakładamy klasyczne skarpety do kostki, do butów zimowych grube, wełniane podkolanówki, a do butów letnich niskie skarpetki, albo stopki. 

Jakie skarpety założyć do balerinek? 

skarpetki do balerinekBalerinki to letnie buty wykonane ze skóry, zamszu, lub plastiku. Niektóre modele możemy nosić bez obawy o otarcia i bolesne pęcherze powstające w trakcie chodzenia, bo są wykonane z miękkich materiałów. Jednak zdarzają się buty twarde, w których ciężko wytrzymać bez rajstop, czy skarpetek, bo powodują bolesne otarcia na piętach i palcach. Do letnich butów najlepiej założyć skarpetki do balerinek, które zakończone są gumką ściągającą, która utrzymuje materiał we właściwym miejscu. W wielu sklepach znajdziemy skarpetki bawełniane, z włókien bambusowych, z ozdobnej koronki, albo z lycry. Na lato można zakładać też siateczkowe skarpetki, które nie powodują pocenie stóp i nadają się do balerinek, albo do czółenek. Skarpetki powinny być dobrane w takim rozmiarze, w jakim mamy stopę, ponieważ za małe będą uciskać, a za duże będą się zsuwać. Bieliznę możemy kupić w każdym sklepie odzieżowy, a nawet na placu, czy w supermarkecie. Ostatnio powstają specjalne salony specjalizujące się w sprzedaży skarpet, rajstop, pończoch i leginsów. Dostaniemy tam produkty wysokiej jakości z najlepszych gatunkowo materiałów. Będą one nieco droższe niż te, które kupimy na placu, ale będą one posiadały certyfikaty bezpieczeństwa. 

Dobre gatunkowo skarpetki nie skurczą się w praniu, ani nie przetrą się na palcach, czy pięcie po krótkim czasie użytkowania. Popularne bawełniane można prać w pralce w sześćdziesięciu stopniach, a bambusowe w czterdziestu. Skarpetki powinny chronić stopę i zapewniać komfort podczas chodzenia.