Bezpieczne oczyszczanie przydomowych ścieków

Odkąd pamiętam mieszkam na wsi w niedużym domku jednorodzinnym. Oczywiście dom jest po remoncie, aktualnie mamy dostęp do wszystkich mediów oprócz kanalizacji. Wszyscy we wsi co prawda mają szambo, również i na terenie mojej posesji się ono znajduje, jednak po kilku ciężkich sytuacjach została mi zamontowana przydomowa oczyszczalnia. 

Jak pozbyć się wybijającego szamba – oczyszczalnia ścieków

przydomowa oczyszczalniaOstatnimi czasy w naszym rejonie panują srogie zimy. Mróz i kupa śniegu, która jest uciążliwa nie tylko przy potrzebie przejechania drogą. Problemy ze śniegiem zaczynają się również wiosną, kiedy słońce zaczyna mocniej przygrzewać, a temperatura powietrza wzrasta topiąc śnieg. To wtedy właśnie do mojego przydomowego szamba zaczęła napływać przez glebę woda, znacznie podnosząc jego poziom, do takiego, że najzwyczajniej w świecie ono wybijało zalewając połowę mojego podwórka. Nie był to ani przyjemny widok, ani również zapach. W tym celu postanowiłem zainwestować w rozwiązanie jakim jest przydomowa oczyszczalnia. Był to co prawda pewien wydatek, ale efekty jak najbardziej były tego warte. Taka przydomowa oczyszczalnia jest prosta w obsłudze, co do utrzymania to również koszty się zwracają. Moi sąsiedzi widząc, że takie rozwiązanie bez problemu się u mnie sprawdza również w większości postanowili zainwestować w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Teraz prawie cała wieś już je posiada, dzięki czemu nie ma problemów z wybijającymi szambami. 

Polecam takie rozwiązanie wszystkim tym, którzy mieszkają tak jak ja w miejscu bez dostępu do miejskiej kanalizacji. Przydomowa oczyszczalnia to sprawdzone rozwiązanie, co raz więcej ludzi z nich korzysta. Dzięki temu również gleba w naszej okolicy jest mniej zanieczyszczona, co wpływa również na jakość naszych upraw na polach i łąkach.