Błysk i szyk – lampa kryształowa

 

Wszystkim miłośnikom szyku i elegancji znany jest temat kryształów. Można nosić je w postaci biżuterii, ale dla ich prawdziwych zwolenników będzie to zbyt mała ozdoba. Dlatego też prawdziwą gratką dla pasjonatów blasku są kryształowe lampy, które wzbogacą wystrój każdego wnętrza.

Kryształowa lampa nie tylko do salonu

lampa sufitowa kryształowaKryształowa lampa kojarzy się najczęściej z ogromnym, wiszącym żyrandolem w wystawnych salach o wysokich sufitach. Dostępne są jednak lampy, równie efektowne, a mniejsze. Idealnie nadają się do wystroju szykownego mieszania. Jeśli mamy ku temu przestrzeń możemy zaszaleć z rozmiarem i formą. Jeśli jednak planujemy coś szalonego na mniejszym formacie idealnie sprawdzą się małe lampy bez wiszących nisko elementów. Lampa taka może występować też w niecodziennym kolorze – to nie musi być przeźroczysty kryształ. W niektórych wnętrzach, na tle białego sufitu, ładnie prezentuje się czarny żyrandol. Lampa sufitowa kryształowa to idealny element wystroju salonu, ale nie tylko. Mniejsze, montowane tuż pod sufitem oświetlenie z kryształową oprawą może dodać blasku już na samym wejściu do mieszkania – w przedpokoju. Dla tych, dla których misterna kryształowa ozdoba byłaby czymś bardziej osobistym dobrym rozwiązaniem jest wieszanie takiej lampy w sypialni. Cieszy wtedy przede wszystkim nasze oczy. W zależności od tego gdzie umieścimy taką lampę możemy zdecydować się na lampy z różną ilością punktów światła. W przedpokoju wystarczy taka z jednym lub dwoma punktami. Jeśli jednak w dużym salonie jako źródło światła służyłaby jedna lampa lepiej wybrać taką, które będzie emitowała go więcej z różnych punktów.

Pięknie wygląda zgaszona, wystawiona na naturalne światło dnia, jednak prawdziwy efekt kryształowej lampy poznaje się dopiero po jej włączeniu. W zależności od ułożenia i wielkości kryształów światło będzie pięknie tańczyć na szkiełkach żyrandola i ścianach mieszkania, dodając mu niesamowitego charakteru.