Ciekawe baterie umywalkowe

Aktualnie coraz bardziej popularna staje się moda na urządzanie łazienki w jakimś konkretnym stylu. Powszechny staje się styl vintage czy retro, a także pomieszczenia przypominające tak zwany loft. Jak urządzić łazienkę w konkretnym stylu? Jakie dodatki wybrać? Podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę podczas dekorowania. 

Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

bateria miedzianaŁazienka w stylu retro wcale nie musi kojarzyć się z zacofaniem czy starociami. Może być na przykład próbą odtworzenia przepychu lat sześćdziesiątych, czy wnętrz wyjętych niczym z jakiegoś pałacu lub dworku. Jeśli jesteśmy odważni i lubimy eklektyzm, możemy w swojej łazience połączyć różne warianty, na przykład elementy dekoracyjne z różnych minionych epok. W stylu vintage możemy tak naprawdę pobawić się dostępnymi materiałami. W charakterystykę tego stylu świetnie wpiszą się białe lub biało-czarne płytki, ułożone na wzór szachownicy. Ciekawym pomysłem będzie także wkomponowanie tu dekoracji kwiatowych, na przykład dużego wazonu lub lustra z ornamentami. Dobrze prezentować się będzie także wanna wolnostojąca na charakterystycznych nogach. Dodatkowy zachwycający efekt osiągniemy poprzez dodatkami, wieńczące kompozycję. Na przykład przy wannie i umywalce pięknie będzie prezentować się bateria miedziana, która nada temu wnętrzu charakteru. Ozdobne kurki do odkręcania wody również będą mile widziane. Często w łazienkach w stylu retro rządzi przepych, dużo detali i szczegółów, miedziane lub złote dodatki czy stylizowane na stare słuchawki prysznicowe.

Łazienki w stylu retro czy vintage są coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na właśnie taki wystrój swojej łazienki. Charakteryzuje je głównie przepych, dużo detali i dodatków, ciekawe wzory i kolory. Nieodłącznym elementem, który znajdziemy w takich łazienkach, są długie spłuczki czy słuchawki prysznicowe na długim wężu.