Ciekawe dania z makaronem chińskim

Istnieje wiele niezwykle ciekawych sposobów na to, aby urozmaicić swój jadłospis. Warto się zainspirować kuchnią innych krajów, aby móc poznać nowe smaki. Zakup orientalnych produktów do naszej kuchni pozwoli nam na tworzenie ciekawych propozycji na obiady czy inne posiłki. Jaki stworzyć szybki i prosty obiad?

Zalety chińskiego makaronu w kuchni

makaron chińskiBardzo wiele osób interesuje się kuchnią krajów orientalnych, ponieważ wydaje się ona znacząco różnić od tej, którą znamy z państw europejskich. Najważniejszą różnicą są oczywiście przyprawy, jednak można znaleźć różne inne produkty, które warto spróbować w swojej kuchni. Ciekawym pomysłem może być na przykład makaron chiński, który można przygotować na bardzo wiele sposobów, a dania z nim wcale nie muszą być skomplikowane. Jest to często makaron jajeczny, jednak różni się od tego, który znamy w kuchni rodzimej. Jego przygotowanie również przebiega nieco inaczej – przede wszystkim o wiele krócej. Wystarczy kilka minut we wrzątku, aby makaron był gotowy. Co do niego dodać? Możliwości jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem może być nasza wyobraźnia oraz gust kulinarny. Najczęściej do takiego makaronu dodaje się smażonego kurczaka połączonego z warzywami. Wystarczy podsmażyć mięso na patelni, a następnie dodać do niego różnorodne warzywa, na przykład paprykę, marchewkę, kapustę pekińską.

Po podsmażeniu mięsa oraz warzyw wystarczy na patelnię wrzucić ugotowany wcześniej makaron, dodać sos sojowy oraz pozostałe przyprawy wedle upodobań, aby uzyskać proste i pyszne danie. Można dowolnie komponować składniki, aby stworzyć takie zestawienie, które nam najbardziej odpowiada. Wegetarianie mogą zastąpić mięso grzybami albo tofu, albo w ogóle pominąć taki składnik – makaron będzie bardzo dobry również z samymi warzywami.