Co powinniśmy wiedzieć na temat tomografii szczęki?

Jest naprawdę wiele różnych badań o których pacjenci nie wiedzą zbyt wiele. Trzeba wziąć pod uwagę także to że nie wiedzą po co ich się używa. Dlatego chciałbym nico przybliżyć jak wygląda sprawa z jednym z nich. Chodzi mi o tomografię komputerową szczęki, jest to naprawdę przydatne badanie.

Na czym polega znana tomografia szczęki?

tomografia szczęki warszawaCo jakiś czas zdarza się tak, że coś nam się w ustach dzieje. Może chodzić o jakieś poważniejsze problemy z zębami czy dziąsłami, gdzie konieczne jest wykonanie operacji. Jednak trudno wykonać coś w tak trudnodostępnym miejscu. Chodzi mi tu przede wszystkim o to żeby dobrze ją zaplanować, a także o widzenie wszystkiego co jest ważne. Z tego powodu już dawno opracowano specjalne badanie diagnostyczne które dzięki falom rentgenowskim sprawdza jak wygląda cała szczęka. Ze względu na różnicę w gęstości poszczególnych tkanek na komputerze jest wyświetlany naprawdę dobry obraz całej szczęki. Dlatego przed takim zabiegiem jest to ręcz konieczność, by móc ocenić jak wszystko ma zostać przeprowadzone. Jest to mniej więcej wszystko na czym polega tomografia szczęki warszawa ma kilka naprawdę dobrych gabinetów gdzie wszystko jest przeprowadzane w profesjonalny sposób. Tą tomografię stosuje się między innymi przy leczeniu stawów skroniowo-żuchwowych, zaburzeń zwarcia czy przy leczeniu implantologicznym. Te nazwy mogą wydawać się trudne, jednak tak naprawdę to coś prostego. Choć trzeba się odpowiednio do tego przygotować, żeby nie zaszkodzić pacjentowi.

Dobro oraz zdrowie pacjenta są zawsze najważniejsze. Dlatego też powinniśmy zgadzać się na badania które to zapewnią. Oczywiście tomografię komputerową wykonuje się także w przypadku innych części ciała. Przykładowo jeśli chodzi o żołądek to nie powinno się przed badaniem nic spożywać.