Co warto wiedzieć o stali typu H23N18?

Stal żaroodporna jest materiałem, który oferuje wiele istotnych cech i parametrów umożliwiających jej zastosowanie w urządzeniach i elementach pracujących w trudnych warunkach, takich jak wysokie temperatury, atmosfera korozyjna, itp. Istnieje wiele gatunków stali przystosowanych do zróżnicowanych warunków. Jednym z typów godnych uwagi jest stal H23N18.

Najważniejsze informacje o stali typu H23N18

stal w typie h23n18Wspomniana wyżej stal jest produktem austenitycznym, niklowo-chromowym charakteryzujący się wysoką odpornością na wysokie temperatury do około 1050 stopni Celsjusza. Prezentowana stal w typie H23N18 nadaje się do użytkowania w atmosferze utleniającej oraz jest odporna na szkodliwe działanie kwasów i innych czynników wywołujących korozję. Materiał ten jest wykorzystywany głównie do wytwarzania części i elementów, które pracują w wysokich temperaturach z dodatkowym obciążeniem mechanicznym. Stal ta w optymalnych warunkach wytrzymuje temperatury do 1050 stopni Celsjusza. Jeśli stosuje się ją w styczności z gazami zawierającymi związki siarki oraz redukującymi, wówczas może być użytkowana w temperaturze do 900 stopni. Jeśli zanieczyszczenia są niewielkie, wówczas maksymalna dozwolona temperatura to 1000 stopni. Najczęściej ze stali H23N18 wykonuje się różnego rodzaju haki, podstawki, wózki, śruby, obudowy pieców oraz inne elementy stosowane w piecach oraz urządzeniach pracujących w ekstremalnie wysokich temperaturach.

Warto zaznaczyć, że materiał ten jest również chętnie kupowany przez użytkowników zainteresowanych korzystaniem ze stali kwasoodpornej. Istnieje możliwość spawania oraz gięcia na gorąco elementów wykonanych z takiej stali. Produkt ten posiada wiele istotnych atutów oraz parametrów, dzięki którym cieszy się dużą popularnością w przemyśle oraz innych branżach.