Co warto wiedzieć o szkłach kontaktowych?

Bardzo długo nie dawałam się przekonać do zmiany. Uwielbiałam swoje okulary, które nosiłam praktycznie od zawsze. Znajomi, przyjaciele oraz dalsza rodzina próbowała mnie przekonać do spróbowania przejścia na szkła. Nie byłam pewna, obawiałam się, że nie będą mi służyły.

Jakie zalety posiadają kontaktowe szkła?

szkła kontaktoweW końcu wykonałam pierwszy krok i udałam się do okulisty w celu dobrania odpowiednich soczewek. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ pani doktor rozwiała moje wszelkie obawy. Kiedy założyłam je po raz pierwszy, poczułam się niepewnie, ale z każdą minutą coraz bardziej mi odpowiadała ta zmiana. Szkła kontaktowe sprawdzają się zawsze, niezależnie od pogody. W przeciwieństwie do okularów, przez które nic nie widać, gdy pada deszcz albo nie zawsze wzrok łapie ostrość w nich. Dodatkowym atutem jest to, że nie muszę się martwić, że soczewki kontaktowe wyjdą z mody tak, jak jest to w przypadku okularów. Jako iż uwielbiam uprawiać sport, odczułam niewyobrażalną różnicę. Nic nie spada mi z nosa i nie muszę obawiać się, że je zrzucę albo zniszczę przez przypadek. Istotną sprawą jest dla mnie to, że wreszcie mogę założyć okulary przeciwsłoneczne na nos w upalne dni. Podobno dodatkową zaletą szkieł kontaktowych jest to, że można zmienić kolor oczu na jaki tylko się chce. Z tego co się dowiedziałam, obecnie istnieje szeroka dostępność gamy kolorów soczewek. Cena szkieł kontaktowych jest zależna od wady wzroku jaką posiadamy.

Czasami warto jednak spróbować czegoś, czego nie jesteśmy pewni. Zawsze możemy zrezygnować, ale dzięki próbie dowiemy się, czy coś nieznanego jest dla nas czy też nie. Jak widzicie, w moim przypadku okazało się, że wcale nie mam racji i dzisiaj nie wyobrażam sobie, na przykład uprawiać sportu, bez szkieł kontaktowych.