Czym kierować się przy wyborze świetlówki?

Wiele osób zastanawia się ad wyborem odpowiedniego oświetlenia do domu czy mieszkania. Coraz większa popularnością cieszy się oświetlenie wykonane w technologii LED, głównie przez wzgląd na swoją dużą energooszczędność.

Ile kosztują świetlówki LED?

świetlówka led - cena za sztukęZ biegiem czasu większa popularnością cieszą się te sposoby oświetlenia, które niegdyś były używane tylko w biurach, magazynach czy zakładach pracy. Mowa tu głównie o świetlówkach, które są dostępne obecnie dla każdego, w formie tradycyjnej, jarzeniowej oraz nowocześniejszej, skonstruowanej w oparciu o technologię LED. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje świetlówka led – cena za sztukę jest tu głównie uzależniona od rozmiaru świetlówki, efektywności świetlnej i tego, z czego wykonano jej obudowę. Efektywność świetlna, wyrażona w jednostkach zwanych lumenami, odpowiada za to, jak mocne światło będzie emitować dana świetlówka. Oczywiście, efektywność świetlna powinna być uzależniona głównie od tego, gdzie daną świetlówkę chcemy zamontować – im pomieszczenie większe, tym świetlówka powinna być mocniejsza. Kolejny ważny element wpływający na końcową cenę danej świetlówki to jej forma. Oprócz tradycyjnych, podłużnych, które kojarzą się nam z biurami można także spotkać świetlówki o bardziej fantazyjnych formach, na przykład zakręcone spirale. Dzięki temu wpasują się one w wygląd każdego wnętrza w mieszkaniu. Ostatni element, która ma wpływ na cenę świetlówki to emitowana przez nią barwa światła. Świetlówki emitujące przyjaźniejsza dla oczu, cieplejszą barwę są zazwyczaj droższe od tych, które świecą barwami zimnymi.

Jak widać wybór odpowiedniego oświetlenia LED do domu czy mieszkania nie jest zadaniem łatwym. Należy pamiętać, że kluczowe jest kilka parametrów, takich jak efektywność świetlna czy barwa światła i pod tym kątem dokonywać wyboru świetlówek.