Czym są dodatki florystyczne?

Osoby, które nie zajmują się układaniem kwiatowych kompozycji, najczęściej nie zdają sobie sprawy, że oprócz hurtowni z kwiatami, istnieją firmy wyposażające kwiaciarnie w rozmaite akcesoria i dodatki. Nic w tym dziwnego, my, jako odbiorcy produktu końcowego wykonanego przez florystę, patrzymy na efekt końcowy jako na całość, najczęściej nie widząc jego składowych.

Florystyczne ozdoby do bukietów i wnętrz

dodatki florystyczneWystarczy jednak jedna wizyta na stronie internetowej jakiegokolwiek sklepu, który dba o dodatki florystyczne, by dowiedzieć się o istnieniu takowych i by zrozumieć, że przynajmniej raz w swoim życiu je widzieliśmy. Kto bowiem nie widział małych biedronek wczepionych w listki pierwszokomunijnych bukiecików? Albo ptaszków z piórkami czy kolorowych motylków? Tak, to wszystko wpisuje się w kategorię dodatków florystycznych. Służą one nie tylko do zdobienia kwiatów i tworzenia zachwycających kompozycji kwiatowych, ale również potrafią sprawić, że nawet chłodne i ciemne pomieszczenie staje się miejscem kameralnym i przytulnym. Firmy oferują, np. sztuczne owoce, które w niczym nie przypominają plastikowych ozdób, a raczej realistyczne produkty rolne. Dodatki florystyczne generalnie podzielone zostały na dodatki dla kwiaciarni, dodatki do ogrodu i dodatki do wnętrz. Wśród tych drugich znaleźć możemy rozmaite ławeczki i ceramiczne figurki. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na magiczny ogród, w którym znaleźć można między mchem i kamieniami krety, żaby czy zające. Jeśli chodzi o wnętrza, sklepy florystyczne proponują nam puszki na kawę lub herbatę, a także ceramiczne figurki do postawienia w domu.

Krótka wizyta w sklepie florystycznym – lub na jego stronie internetowej, pozwala nam stwierdzić, że nie tylko w kwiaciarni przydadzą się dodatki florystyczne. Warto zerknąć na tę ofertę, zwłaszcza, jeśli mamy ogród do zagospodarowania i zależy nam na jego ciekawym wyglądzie.