Dlaczego warto odwiedzić Petersburg

Petersburg jest miastem położonym w Rosji nad Zatoką Fińską. Jego nazwa na przestrzeni wieków ulegała zmianie. Jest on zdecydowanie jednym z większych ośrodków gospodarczych, kulturalnych i naukowych w kraju. Ze względu na wiele walorów turystycznych został uznany przez UNESCO za ósme najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto świata. 

Petersburg miastem zabytków 

wycieczka do PetersburgaPetersburg bardzo często nazywane jest Wenecją Północy, z tego względu miasto powinno się znaleźć na każdej liście miłośnika podróży. Znajduje się w nim największe centrum muzealne Europy. Wszystkich muzeów łącznie jest aż 220. Dodatkowo istnieje również 45 galerii. Z ciekawostek warto wiedzieć, że  w mieście znajduje się aż 396 mostów. Odwiedzając Petersburg zdecydowanie nie może ominąć nas rejs po Newie. Swoją przygodę z miastem warto rozpocząć od Dzielnicy Centralnej. To ona jest sercem tego miasta. Znajdziemy w niej błękitny Sobór Smolny, który jest jedną z najbardziej okazałych świątyń w mieście. Zbudowany w barokowym stylu jest jednym z najwyżej położonych punktów obserwacyjnych w Petersburgu. Kolejnym ciekawym obiektem, który warto odwiedzić jest Zamek Michajłowski. Zbudowany w stylu zamku na wodzie powstał na życzenie cesarza Pawła I. Warto wspomnieć, że spędził on w nim zaledwie 40 dni. Wokół jego tragicznej śmierci krąży wiele legend, o których możemy usłyszeć od miejscowej ludności. Jeśli interesuje nas wycieczka do Petersburga zdecydowanie warto udać się w to piękne miejsce. Warto poświęcić dłuższy czas jeśli zależy nam na jak najlepszym poznaniu tego miasta, gdyż liczba dostępnych zabytków może wywołać niamały zawrót głowy. 

Zabytki oraz ciekawa historia Petersburga każdego roku przyciąga do miasta duże ilości turystów. Z ciekawostek warto wiedzieć, że pierwotna nazwa miasta, czyli Sint Petersburg powstała na cześć świętego Piotra. Samo miasto kryje w sobie wiele innych ciekawych historii, z którymi warto się zapoznać już na miejscu.