Dom

Dlaczego wybrać meble z drewna?

ława z drewniana

Meble z płyty wiórowej są tańszą alternatywą dla mebli z drewna. Są tańszą ale niestety i gorszą jakościowo wersją. Ile spośród mebli z drewna litego naszych dziadków przetrwało do dzisiaj? A ile naszych mebli przetrwa 30 czy 50 lat? Odpowiedź jest prosta i oczywista. Jednak jak w przypadku każdego pytania warto przedstawić argumenty. Meble z drewna są solidne i wytrzymałe. Także na czas, który nieubłaganie mija.

Meble z drewna przeczą powszechnemu prawu przyrody.

ława z drewnianaMimo upływu czasu, jeżeli o nie dbamy i je dobrze konserwujemy, wyglądają coraz lepiej. Meble z litego drewna są odporne na uszkodzenia. W przypadku ich tańszej wersji, czyli mebli z płyty wiórowej, przypadkowe uszkodzenie może zakończyć ich żywot. W przypadku mebli z drewna wystarczy samodzielna naprawa (w postaci usunięcia rysy specjalną kredką do drewna, wyszlifowania powierzchni i ponownego polakierowania lub dosztukowania elementu) lub profesjonalna pomoc, której udzieli nam stolarz. Meble z drewna wyglądają na lepszej jakości. Tego ukryć się nie da, że drewniany mebel lepiej się prezentuje niż mebel z płyty wiórowej. Piękna komoda, stolik kawowy czy ława drewniana będą lepiej wyglądać niż zestaw do salonu kupiony w sklepie znanej sieciówki w cenie promocyjnej. Szczególnie w przypadku wyboru mebli do kuchni lepiej przeznaczyć większą kwotę i zainwestować w meble z drewna. Aranżując wnętrze kuchni oprócz mebli inwestujemy także w sprzęty kuchenne. Częsta wymiana mebli pociągałaby za sobą ryzyko wymiany także sprzętów na to wiązałoby się z dodatkowym obciążeniem budżetu domowego.

Meble z drewna wydają się być lepszym wyborem nie tylko dla ogólnej estetyki ale także dla naszej kieszeni, ponieważ zakup mebli z litego drewna wysokiej jakości będzie inwestycją na długie lata. Każde uszkodzenie czy rysa nie będą kwalifikowały naszych mebli do wyrzucenia a może i będą wspaniałą pamiątką po nas i minionych czasach? Tak jak meble naszych dziadków są dla nas. Meble nabiorą nie tylko wymiaru osobistego ale także i historycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *