Dobra dieta na odchudzanie

Niezdrowa żywność, która jest w znacznym stopniu przetworzona, powoduje nadmierne tycie. Jeżeli dodatkowo nie uprawiamy żadnego sportu, a po pracy głównie siedzimy na kanapie, to bardzo szybko obrośniemy w tkankę tłuszczową.

Co zawierają diety odchudzające?

dieta odchudzająca jadłospisOd kilku lat obserwujemy znaczny wzrost liczby osób regularnie uprawiających sport i dbających o swoje zdrowie. Świadomość tego co może spowodować niewłaściwa dieta, mobilizuje wielu ludzi do zmiany nawyków żywieniowych i dbanie o swoją kondycję fizyczną. Dieta odchudzająca jadłospis ma ułożony zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Najważniejsze jest źródło węglowodanów, gdyż one dostarczają nam niezbędnej energii na cały dzień. Najczęściej są to makarony, ciemny ryż, lub pełnowartościowe ciemne pieczywo. Kolejnym elementem diety na zgubienie zbędnych kilogramów są warzywa i owoce, które powinny być spożywane przynajmniej w postaci pięciu porcji każdego dnia. Oczywiście na owoce trzeba uważać, gdyż zawierają one często dużo fruktozy, która w nadmiarze może nam utrudnić zmniejszenie wagi naszego ciała. W jadłospisie nie może zabraknąć zdrowych olejów, ryb i chudego mięsa drobiowego. W jadłospisie ważne są odpowiednie proporcje, które pozwalają zachować równowagę i jednocześnie zaspokajają wszystkie potrzeby naszego organizmu. Dieta, która pozwoli nam schudnąć musi zawierać mniejszą ilość węglowodanów i tłuszczów, a więc z fast foodów trzeba zrezygnować na rzecz zielonych warzyw i pożywnych kasz i ryżów. Konieczne są trzy główne posiłki.

Dietę odchudzającą możemy sami skomponować jeżeli mamy choć blade pojęcie na ten temat, albo skorzystać z pomocy profesjonalnych dietetyków, którzy ułożą dla nas plan dietetyczny. Ważna jest też różnorodność posiłków na diecie, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników.