Elastyczne węże odciągowe

To bardzo funkcjonalny element różnego rodzaju maszyn. Przede wszystkim na szeroką skalę stosowany jest w przemyśle, branży stolarskiej, czy budowlanej. Dzięki sporej średnicy a także elastyczności, nie powstają zatory przeprowadzanego przez wąż materiału. Służy do odsysania kurzu, trocin, oparów, czy innego rodzaju substancji, dlatego stanowi jeden z podstawowych elementów wielu maszyn.

Węże odciągowe – zastosowanie

wąż odciągowyTo funkcjonalne narzędzie, montowane przy okazji różnego rodzaju maszyn. Przede wszystkim takich, które w trakcie pracy produkują różnego rodzaju pyły, czy opary. Dzięki elastyczności, nie powstają zatory, które mogłyby hamować przepływ powietrza a także odsysanego materiału. Dodatkowo wąż odciągowy jest  wytrzymały na uszkodzenia mechanicznie, a elastyczność pomaga uniknąć podatności na pęknięcia, które prowadziłby do nieszczelności rury i spadków efektywności. Dzięki ich zastosowaniu, możliwe jest utrzymanie porządku na stanowisku pracy. Pomagają zachować komfort pracowników. Wykorzystywane są powszechnie w przemyśle, jako elementy maszyn przemysłowych, w branży budowlanej, do odsysania różnego rodzaju pyłu, powstałego w trakcie wiercenia i innych czynności. W branży stolarskiej umożliwiają sprawne usuwanie trocin i pyłów, powstałych między innymi w trakcie obróbki materiału. Dostępne są w różnych wariantach wielkościowych, uwzględniających średnicę oraz długość. 

To powszechny element wielu maszyn stolarski oraz przemysłowych. Łatwo dostępny na rynku, oferowany jest w atrakcyjnej cenie. Jego stosowanie przekłada się na kulturę pracy. Ułatwia utrzymanie porządku w obrębie stanowiska pracy. Skutecznie odsysa, po podłączeniu do odpowiedniego urządzenia, różnego rodzaju opary, pyły, oleje, czy wióry, dlatego jest produktem wszechstronnym.