Gdzie szukać pomocy dla osoby uzależnionej?

 

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo wpaść w jakiś nałóg, uzależnić można się prawie od wszystkiego. Nie tylko od alkoholu, narkotyków, komputera czy telefonu, ale również od zakupów, robienia sobie tak zwanego selfie i wielu innych rzeczy.

Pomoc ośrodka leczenia uzależnień

Wieleośrodek leczenia uzależnień osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest od czegoś uzależniona. Bardzo często w wielu przypadkach myśli, że panuje nad wszystkim albo robi coś po raz ostatni, jednak już następnego dnia powtarza to samo i tak w kółko. Uzależnić można się praktycznie od wszystkiego, dlatego tak bardzo ważne jest szybkie reagowanie. Jeśli zauważymy, że z naszym dzieckiem, kimś bliskim, koleżanką czy kolegą dzieje się coś złego od razu powinniśmy reagować. Wtedy łatwiej będzie mu wyjść z tego nałogu. Oczywiście w większości przypadków nie damy sobie rady sami, warto więc skorzystać z pomocy specjalistycznego ośrodka, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym. Ośrodek leczenia uzależnień prowadzi różnego typu terapie, które pozwalają wyjść z nałogu. Możemy zapisać osobę uzależnioną do niego na leczenie zamknięte bądź otwarte. To zależy w jakim stanie jest uzależniony pacjent. Prowadzone są również terapie grupowe oraz indywidualne. Dzięki nim pacjent ma zrozumieć swoje postępowanie i to, że nie powinien tak robić, ponieważ marnuje sobie życie. Otrzymanie fachowej pomocy specjalistów jest konieczne, aby dana osoba mogła wyjść z nałogu i do niego nie powróciła. Ważne jest także wsparcie najbliższych w trakcie leczenia oraz po wyjściu z ośrodka.

Jeśli więc zauważymy, że z naszym bliskim dzieje się coś złego warto skorzystać z pomocy, aby mógł on sobie poradzić z nałogiem i pokonać go. Jednak czasami bez pomocy specjalistów to nie jest możliwe, dlatego skorzystajmy z pomocy ośrodka.