Hurtownia maszyn wytrzymałościowych

 

Dopiero co zaczynałem swoją przygodę jako producent stalowych prętów zbrojeniowych, dlatego nie miałem jeszcze żadnego warsztatu sprawdzającego odporność mojego towaru. Przez to nie mogłem dostać potrzebnych atestów, a bez nich więksi inwestorzy nie chcieli nawet rozmawiać. Dlatego uznałem, że czas najwyższy zakupić odpowiednią maszynę testową.

Poszukiwanie odpowiedniej maszyny wytrzymałościowej

zrywarki maszyny wytrzymałościowePrzydzielono do mnie pracownika hurtowni. Marcin – bo tak miał na imię – oprowadzał mnie, jednocześnie pokazując i objaśniając działanie wszystkich maszyn. Były młoty Charpa i twardościomierze, jednak ja potrzebowałem czegoś, co sprawdziłoby możliwości plastyczne mojej stali. Po krótkiej chwili doszliśmy jednak do działu opisanego zrywarki maszyny wytrzymałościowe. Marcin opowiedział mi, że jest to urządzenie wykorzystywane często przez producentów lin lub innych elementów, których wytrzymałość na rozciąganie trzeba wybadać. To było to, czego szukałem! Spytałem, czy jest możliwość dostosowania tej maszyny do sprawdzenia stali – odpowiedź brzmiała tak, wystarczyło zamocować odpowiednie szczęki by maszyna mogła złapać pręt w odpowiedni sposób. Spytałem też, czy jest ona w stanie robić inne testy. Marcin zaczął wymieniać ściskanie, zginanie i skręcanie próbki, oczywiście wszystko zależało od modelu. Ja oczywiście zamówiłem tyle maszyn, by móc wykonać wszystkie powyższe testy – dodatkowo zostały one od razu przerobione tak, by mogły one służyć do testowania próbek stali.

Od czasu zmontowania mojego laboratorium testowego nie narzekam już na to, że jestem ignorowany przez klientów. Teraz sami się do mnie zgłaszają, zainteresowani towarem ze wszystkimi odpowiednimi atestami. Maszyny wytrzymałościowe szybko mi się zwróciły, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.