tablice interaktywne esprit

Interaktywne tablice szkolne

 

Nieodzownym elementem wyposażenia klasy szkolnej jest oczywiście tablica. Dzięki niej nauczyciel może przekazać swoja wiedzę w sposób jasny i czytelny. Bardzo również pomaga na lekcjach matematyki, kiedy uczniowi rozwiązują zadania.

Nowoczesne tablice interaktywne lepsze od klasycznych

tablice interaktywne espritZielone tablice z kredą, gąbką oraz miską z wodą to klasyka każdej szkoły. Ciągle są w użytku i wszyscy bardzo dobrze ją znają, a absolwenci pamiętają. Jednak takie tablice powoli zostają zamieniane na tablice interaktywne esprit. Takie tablice to nowość w świecie szkół stale korzystających z klasycznych zielonych tablic. Jednak już w większości szkół można korzystać z tablic interaktywnych. Zastępują one kredę, która zawsze brudziła palce oraz ubrania. Zastępuje gąbkę, którą trzeba było moczyć, aby zmyć kredę, co z kolei powodowało smugi i nieładny wygląd tablicy. Z nowymi tablicami możliwości są nieograniczone. Wszystkiego można dokonać za pomocą jednego palca u ręki bądź odpowiednim markerem. Można na niej włączyć filmy edukacyjne. Wystarczy podłączyć kabel do laptopa i obraz zostanie przeniesiony na tablice. Taka nowość bardzo ułatwia zadanie nauczycielom jak i uczniom. Wszyscy wiemy jak wygląda pisane kredą na tablicy. Słowa nie są wyraźne a nauczyciel stale słyszy pytania dotyczące tego, co jest na niej napisane, ponieważ nie mogą się doczytać. Lekcja zostaje zmarnowana na godzinne przepisywania.

Teraz na lekcji z łatwością można napisać wszystko drukowanymi literami, które będą wyraźne i duże, wszyscy się zatem doczytają i szybko naniosą wiedzę na zeszyt. Tablice interaktywne są bardzo przydatne w pracy w szkole. Klasyczne zielone tablice szybko zostają zastępowane przez te interaktywne. Jest to po prostu wygoda oraz ułatwienie pracy z uczniami w szkole.