Izolacje termiczne produkowane w Poznaniu

 

Poznań to miasto, które na bardzo szeroką skalę produkuje izolacje termiczne. Badania dotyczące wyników produkcji pokazują, jak wiele tego materiału tworzy się rocznie. Można to oczywiście podzielić na poszczególne kategorie. Jednak na rynku budowlanym izolacje termiczne są często kupowane, gdyż ludzie zdają sobie sprawę z tego, jakie niosą korzyści. Jak prezentują się dane produkcyjne? 

Produkowane w Poznaniu izolacje termiczne

izolacje termiczne z PoznaniaMateriałem, który jest kupowany najczęściej okazuje się być styropian. Jest to najpopularniejszy materiał, jeśli chodzi o izolacje termiczne z Poznania. Na drugim miejscu jest wełna mineralna, której produkuje się rocznie osiemdziesiąt pięć ton. Wełna mineralna szczególnie sprawdza się do ociepleń poddasza. Do nowszych materiałów termicznych zalicza się folia paroizolacyjna. Dawniej nie korzystanie z tego materiału, a dzisiaj należy do zupełnej normy. Produkuje się jej trzydzieści ton. W tym roku postanowiono wprowadzić kilka nowych produktów do sprzedaży. Miały to być płyty termoizolacyjne do domu, szczególnie dobre podczas izolacji podłogi. Zaczęto produkować również materiały izolacyjne do rur. Są to takie koszulki na rury, wykonane z materiału podobnego w dotyku do styropianu. Dzięki nim rura jest izolowana termicznie. Są one bardzo potrzebne podczas montażu rur centralnego ogrzewania, aby nie traciły swojej temperatury.

Izolacje termiczne, które produkuje się w Poznaniu bardzo dobrze sprawdzają się w budynkach. Ich produkcja jest duża, ponieważ przedsiębiorstwo produkcyjne nie ma problemu ze sprzedażą wyprodukowanych dóbr. Klienci są w całej Polsce, nie tylko w Poznaniu. Z tego co wiem, firma zajmuje się również eksportem swoich wyrobów do krajów sąsiednich. Jakość tych materiałów jest duża.