Jak etapowo nauczyć się jazdy samochodem?

Jeśli rozpoczynasz kurs na prawo jazdy musisz poznać kilka zasad, dzięki którym łatwiej będzie Ci przyswoić potrzebną wiedzę oraz zdać państwowy egzamin. Nauka powinna przebiegać według schematu. Jeśli opanujesz każdy z etapów, nie będziesz miał problemu z zaliczeniem egzaminu praktycznego. Jakie to są etapy?

Etapy nauki jazdy

nauka jazdyPierwsze, co powinieneś zapamiętać, jest odpowiedni sposób przygotowania się do jazdy. Wchodząc do samochodu na samym początku należy zadbać o odpowiednie ustawienie fotela. Fotel musi być tak przybliżony, aby noga wciskająca sprzęgło nie prostowała się podczas korzystania z niego. następnie ustaw lusterka, a tuż po tym zapnij pasy. Włącz silnik i oświetlenie. Następnie opanuj zmianę biegów oraz ruszanie z miejsca na płaskiej powierzchni, bez wysokich obrotów samochodu. Przyzwyczaj się do szybkiego wciskania sprzęgła oraz powolnego opuszczania. Następnie naucz si jazdy na biegu wstecznym, korzystając przy tym z prawidłowo ustawionych lusterek. Kolejnym etapem, bez którego nauka jazdy nie może się obyć jest plac manewrowy. W tym miejscu opanujesz tzw. rękaw, a także parkowanie równoległe. Jeśli pójdzie Ci dobrze, na pewno wyruszysz na szkolenie w ruchu miejskim. Pamiętaj, aby się skupić oraz być spostrzegawczym. Kieruj się radami instruktora oraz znakami drogowymi, ponieważ służą one Twojemu bezpieczeństwu. Zachowaj zasadę ograniczonego zaufania, lecz jedź pewnie. 

Jazda samochodem nie jest trudna, jednak musisz się do tego przyzwyczaić. Wyrób w sobie spostrzegawczość oraz nie staraj się jechać za szybko. na początku wystarczy, że będziesz jechał odrobinę wolniej niż inni kierowcy. Służy to Twojemu komfortowi. Z czasem poczujesz się dużo pewniej za kierownicą, jednak w dalszym ciągu postępuj ostrożnie.