Jak można wyleczyć bruksizm?

Całkiem spora liczba osób okazuje się mieć problemy z bruksizmem. Chodzi tu o mimowolne zgrzytanie zębami w czasie snu. Jest to niezwykle uciążliwe dla partnera, a przy tym też niezdrowe dla zębów. Dlatego też warto byłoby coś na to poradzić.

Co jest stosowane w leczeniu bruksizmu?

leczenie bruksizmu warszawaJeśli chodzi o powody bruksizmu to najczęściej chodzi o stres lub też wadę zgryzu. Dlatego też warto byłoby się postarać o psychoterapię lub inną metodę na pozbycie się zbytniej ilości stresu, zastosowanie szyny relaksacyjnej, ale także wstrzyknięcie botoksu. Toksyna botulinowa okazuje się być naprawdę skuteczną metoda z której korzysta wiele osób. Dzięki wstrzyknięciu tego preparatu można spodziewać się rozluźnienia mięśni odpowiadających za zgrzytanie zębami. Oczywiście zanik siły jest w pełni odwracalny. Więc nie trzeba sie o to martwić. Jest to praktycznie bezbolesna metoda, ale jednak potrzeba wcześniej wywiadu lekarskiego. Dopiero wtedy konkretny specjalista może zająć się wami. Zazwyczaj potrzeba kilkunastu minut na tego typu zabieg. Przez około cztery miesiące powinniście mieć spokój ze zgrzytaniem zębami. Jest to więc całkiem długotrwały efekt. Warto zdecydować się na takie leczenie bruksizmu Warszawa jest miejscem gdzie znajdziecie wielu świetnych specjalistów zajmujących się wstrzykiwaniem botoksu. Oczywiście dobrze jest skorzystać też z innych metod żeby trwale pozbyć się bruksizmu. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej nie potrzeba rekonwalescencji jednak przez jeden dzień dobrze byłoby nie pić alkoholu oraz nie uprawiać żadnych ćwiczeń.

Większość osób jest naprawdę zadowolona z efektów jakie zapewnia tego typu zabieg. Myślę, że wy także będziecie mogli cieszyć się świetnymi efektami. Oczywiście trzeba poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego specjalisty dla siebie.