sprzątanie biur

Jak sprzątać?

Raporty, które otrzymuję od przełożonych są zdumiewające i niestety nie może tak dalej być. Okazuje się, że sprzątanie firm to zajęcie, którego nie może podejmować się każdy. Sprzątać należy dokładnie, sumiennie i należy przestrzegać regulaminów. To w końcu Warszawa. Pierwszym, najważniejszym punktem jest wszystko zostawiać w takim stanie w jakim to zastaliśmy.

Zasady sprzątania w naszej firmie

sprzątanie biurNie można zaglądać do dokumentów firmy. Należy pilnować, żeby wszystko było w takim stanie jak przy wejściu do biur. Sprzątanie biur to nic innego jak zrobienie tam porządku. Nie wiem co w tym ma być trudnego. Zaczynamy od wytarcia lampy i ściągnięcia potencjalnych pajęczyn ze ścian. Następnie wycieramy kurze z biurek, lamp, czyścimy półki, oparcia krzeseł. Sprzątamy na biurkach. Klawiatury i monitory czyścimy specjalnie do tego przeznaczonymi środkami. Myjemy okna raz w tygodniu. Podlewamy kwiaty, które są w biurze. Wyrzucamy śmieci. Odkurzamy całe pomieszczenie, a jeśli są w nim podłogi, myjemy je nie zostawiając smug. Następnie przechodzimy do łazienki. Czyścimy ściany i zlewozmywaki. Nie omijamy luster. Wymieniamy odświeżacze powietrza i koniecznie pamiętamy, że każde biuro należy wywietrzyć. Jednak uważamy przy tym, żeby żadne dokumenty nie zaginęły. Pranie tapicerki też należy do obowiązków, jednak to czyni się jednorazowo w roku albo w sytuacji, kiedy kanapa lub fotel się poplamią. Mycie okien z zewnątrz wchodzi w obowiązki innej zewnętrznej firmy, z którą współpracujemy. Kiedy doprowadzimy do ładu wszystkie piętra, schodzimy do łazienek dla klientów i tam robimy taki sam porządek. Na końcu zostają hole i parking, który trzeba tylko zamieść, o ile nie znajdziemy tam żadnej niespodzianki. Pranie firan i zasłon raz na pół roku.

Sprzątamy też palarnie i wyjścia ewakuacyjne, ale tylko pobieżnie bo rzadko kto tamtędy chodzi. Należy pamiętać o windach i o lustrach w windach. Wszystkie środki czystości muszą być na bieżąco uzupełniane czym zajmuje się koordynator wyznaczony przeze mnie. Zmienia się raz na dwa tygodnie. Grafiki także on ustala.

Czytaj więcej na: Firma sprzątająca http://imsgrupa.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *