Jak wygląda sadzenie truskawek?

 

Osoby, które mają ku temu warunki często decydują się na uprawę własnych warzyw oraz owoców. Dotyczy to w szczególności ludzi, którzy posiadają swoją ziemię lub ogródek gdzie możliwe jest wyhodowanie różnych warzyw i owoców. W ten sposób mogą oni uprawiać ziemię na swoje własne potrzeby. W wyniku tego otrzymują produkt, którego pochodzenie jest im znane.

Sposoby uprawy owoców

truskawki uprawaPodczas uprawy warzyw oraz owoców często zachodzi bowiem konieczność stosowania różnego rodzaju środków, które mają na celu zwiększenie plonów a także uodpornienie zbioru na różnego rodzaju pasożyty czy choroby. Szczególnie popularne są obecnie owoce, które z reguły dojrzewają i są zbierane w lecie. Właśnie dlatego truskawki uprawa staje się coraz popularniejszym trendem wśród osób posiadających własny ogródek czy działkę. Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego miejsca. Truskawki lubią bowiem słońce, w związku z czym miejsca zacienione nie powinny być brane pod uwagę. Innym ważnym czynnikiem jest optymalne pH gleby na której sadzone są sadzonki. Powinno ono wynosić od 5,5 do 6,2. Nie bez znaczenia są również rośliny, które rosną w pobliżu truskawek. Nie powinno się ich uprawiać koło krzewów malin oraz jeżyn, a także grządek z ogórkami czy warzywami kapustnymi. Wynika to z niekorzystnego wpływu na wzrost tych owoców.

Obok truskawek warto sadzić na przykład cebulę czy czosnek, które pomagają je chronić przed chorobami takimi jak szara pleśń. Po zasadzeniu truskawek należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią pielęgnację. Ważnym czynnikiem jest ich regularny zbiór ponieważ owoc ten ma tendencję do gnicia. Ciekawą alternatywą jest uprawa truskawek w doniczkach. Jest to możliwe praktycznie w każdym domu. Dzięki temu sposób ten staje się coraz bardziej popularny szczególnie w miastach.