Jak zadbać o bezpieczeństwo na wodzie, czyli o niezbędnym wyposażeniu jachtu

Kupując jacht bardzo dbamy o to jak wygląda, czy jest odpowiednio duży, czy ma pokład z takiego drewna, jakbyśmy chcieli, czy ma dodatkowe udogodnienia – toaletę, prysznic, instalację gazową. Zwracamy też uwagę na kolory żagli, kolory samej skorupy. Rozmyślamy godzinami nad nadaniem mu odpowiedniej nazwy, oddającej charakter i osobę właściciela. To, o czym często zapominamy, to natomiast nasze bezpieczeństwo.

Jak wyposażyć jacht by maksymalnie zadbać o swoje bezpieczeństwo?

wyposażenie jachtówKupujący jacht może być niedoświadczony, nie mieć odpowiedniej wiedzy na temat niezbędnego wyposażenia swojego nowego nabytku. Powinien jednak znać podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie i mieć na pokładzie niezbędne elementy, które przydadzą się w sytuacji kryzysowej. W każdym sklepie motorowodnym czy innym sklepie żeglarskim zdobędziemy informacje na temat niezbędnego sprzętu. Nie chodzi wyłącznie o jakąś niezwykle skomplikowaną elektronikę jachtową, ale o zupełnie podstawowe elementy. Na naszym jachcie nie może przede wszystkim zabraknąć pagajów – jest to rodzaj wioseł, który może się przydać, jeżeli nie będzie odpowiedniego wiatru czy też będziemy musieli przepłynąć kilka metrów do jakiegoś punktu. Oczywiście warto również mieć dodatkowy silnik spalinowy lub elektryczny, ale wiadomo, że im prostszy sprzęt tym bardziej można na nim polegać. Do tego każdy pasażer naszego jachtu powinien posiadać kamizelkę ratunkową. Przydatne jest również koło ratunkowe (przynajmniej jedno na jacht).

W sklepach żeglarskich znajdziemy całe potrzebne wyposażenie. Warto jednak dopytać szczególnie o elementy służące ochronie naszego bezpieczeństwa. Na wodzie zdarzają się bowiem różne sytuacje i nigdy nie wiemy kiedy taka apteczka, kamizelka ratunkowa czy silnik, okażą się przydatne.

Więcej na stronie http://maristo.pl