Jaki rodzaj mebli wybrać dla dziecka?

W życiu każdego rodzica przychodzi taki czas, kiedy mały brzdąc staje się nieco większym brzdącem i wypadałoby wstawić do jego pokoju pierwsze mebelki, które posłużą maluchowi przez długie lata. Jakie meble wybrać, aby mieć pewność, że nie znudzą się one naszemu dziecku i będą jednocześnie wysokiej jakości?

Sklepy z najlepszymi meblami dziecięcymi

drewniane meble dla dzieciKiedy urządzaliśmy pokój mojego pierwszego syna, wybraliśmy wówczas metalowe meble. Były one wtedy w modzie, a i dzieciakowi bardzo się podobały. Niestety były one wytrzymałe jedynie z pozoru. Pod ciężarem zabawek, stelaże półek szybko się wygięły, farba po jakimś czasie zaczęła odpryskiwać, a mebelki po prostu rdzewieć. Nie posłużyły one długo naszemu synowi, więc zaczęliśmy szukać alternatywy. Drewniane meble dla dzieci, które znaleźliśmy w sklepie internetowym okazały się strzałem w dziesiątkę. Teraz, kiedy mamy kolejne małe dziecko w rodzinie również postanowiliśmy zakupić mu właśnie drewniane meble i także za pomocą internetu. Poniekąd dlatego, że w sieci znajdziemy znacznie szybciej sklepy oferujące takie mebelki, a także znajdziemy ich po prostu więcej. Sklepy te ponadto oferują nierzadko zrobienie mebli na wymiar, a zatem jeśli nasze dziecko posiada mały pokój nie musimy się martwić o to, czy wszystko co niezbędne się w nim zmieści. Drewniane meble są znacznie wytrzymalsze i przy odpowiedniej impregnacji mogą posłużyć niejednemu pokoleniu. Drewno, jak wiemy jest także surowcem naturalnym, a co za tym idzie bezpiecznym dla naszej pociechy i hipoalergicznym. 

Ponadto w dzisiejszych czasach meble drewniane są projektowane w taki sposób, aby po kilku latach nie stały się zwyczajnie nudne i niemodne. Kupione raz mogą posłużyć nie tylko pierwszemu, ale i drugiemu czy nawet trzeciemu dziecku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że drewno jest niezwykle wytrzymałe i pod tym względem nie ma sobie równych.