Jakimi sposobami może być wykonana izolacja piwnicy?

Fundamenty to podstawa konstrukcji budynku. Bez ich dobrej izolacji oraz poprawnej budowy, nie możemy oczekiwać poprawnej stabilności całego domu mieszkalnego. Dlatego tak ważna jest izolacja, którą możemy wykonać na kilka sposobów. Zapewni ona bezpieczeństwo całej konstrukcji oraz może zapobiec katastrofie budowlanej, która mogłaby mieć miejsce, gdyby nie poprawnie wykonana izolacja.

Poprawnie wykonana izolacja fundamentów budynku mieszkalnego

izolacja pionowaJednym ze sposobów na podstawową izolację jest przeprowadzenie metody poziomej. Polega ona na zabezpieczaniu podciągania wody przez mury. Odbywa się to w sposób kapilarny i jest jednym z głównych zagrożeń konstrukcji budynku. Między ławą a ścianą budynku stosuje się swego rodzaju przekładki z materiału izolującego, co oddziela te dwa składniki, powodując brak pęknięć podczas osiadania domu. Oprócz izolacji poziomej, popularna jest także izolacja pionowa. Do jej przeprowadzenia można wykorzystywać różne materiały. Najczęściej jest to papa, która służy do uszczelniania pod powierzchnią gruntu. Jej stosunek jakości do ceny sprawia, że jest często wykorzystywana do przeprowadzania pionowej metody izolacji. Oprócz papy często używa się także folii polietylenowych, które są umieszczane pomiędzy ścianami dzięki zastosowaniu kleju. Oprócz kleju często spotyka się także zgrzewane folie, dzięki którym można zwiększyć szczelność całej izolacji.

Izolację pionową i poziomą mogą wykonywać ekipy, które specjalizują się w wykonywaniu tego rodzaju robót. Uznana firma gwarantuje dobrej jakości prace, dzięki którym nasz dom będzie mógł być chroniony przed zawilgoceniem, które może skończyć się bardzo źle dla budynku. Dlatego firmy przykładają dużą wagę do prawidłowego wykonania całego procesu izolacji fundamentów.