okulista dziecięcy

Jestem okulistą dziecięcym w bydgoskiej poradni

Co jak co, ale jedno mogę o sobie powiedzieć. Naprawdę kocham swoją pracę. Jako okulista dziecięcy pracuję praktycznie całe swoje życie i mogę z całą świadomością powiedzieć, że nie zamieniłbym tej pracy na nic innego. Początki oczywiście były trudne – studia były bardzo ciężkie i trzeba się było naprawdę mocno napracować, by je ukończyć.

Jako okulista dziecięcy mam podejście do pacjentów

okulista dziecięcyGdy jednak zacząłem pracę od razu zrozumiałem, że było warto. Na początku poradnia okulistyczna nie płaciła mi tak dużo, jak płaci teraz. Gdy zaczynałem prace jako optyk bez doświadczenia najpierw musiałem się wykazać, że coś umiem, i że chce mi się dalej uczyć. Nie chciałem nigdy mieć własnego biznesu. Przez chwilę kusił mnie salon optyczny w centrum Bydgoszczy, ale zrezygnowałem z tej myśli. Znacznie bardziej wolałem iść do pracy, pracować i wychodzić do domu, niż zajmować się tym przez praktycznie cały czas. Prowadzenie biznesu nie jest dla takich leni jak ja. Do tego w pracy jako niedrogi okulista dziecięcy w Bydgoszczy cenię sobie również jedną rzecz – pacjentów. W przeciwieństwie do badań wykonywanych u innych lekarzy, badanie wzroku jest przyjemne i krótkie, w związku z czym dzieci nie boją się do mnie przychodzić. Wiem, że moja poradnia okulistyczna przykłada dużą wagę do tego, jak lekarze podchodzą do swoich pacjentów, i muszę przyznać, że nigdy nikt nie powiedział na mnie złego słowa. Oczywiście dostawaliśmy od poradni mały fundusz na to, by badanie wzroku przebiegło nieco sympatyczniej, niż jest to zapisane w procedurach.

Dzieci bardzo lubią magnesy i lizaki, w związku z czym dostają je przy każdym badaniu, a nawet przy każdej wizycie. Dzieci zawsze wychodzą z mojego gabinetu uśmiechnięte, ponieważ wiedzą, że nigdy nie spotka ich tu nic złego. Badanie jest krótkie, okulista sympatyczny – czego chcieć więcej? Słodyczy? Tego również u nas nie brakuje.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *