Klasyka zamknięta w porcelanowej filiżance

Wiele rzeczy kojarzy mi się z wakacjami spędzonymi u babci. Kwiatowe narzuty na łóżko, świeży zapach różnego rodzaju przypraw, który zawsze unosił się w kuchni, a także specyficzna zastawa stołowa. Babcia od zawsze była zwolenniczką porcelany i posiadała z niej prawie wszystko – filiżanki, talerzyki, miseczki, a nawet uroczy dzbanuszek do herbaty. Porcelana to był również zawsze trafiony dla niej prezent.

Sentyment do porcelanowych filiżanek

filiżanki porcelanowePorcelana od zawsze kojarzona jest z czymś bardzo wystawnym i ekskluzywnym. Często używana jest przez nasze babcie i uważana jest przez nie za najlepszej jakości tworzywo, z którego wykonana może być zastawa stołowa. Nie inaczej myśli moja babcia. Dlatego na jej ostatnie urodziny postanowiłam kupić jej filiżanki porcelanowe, które idealnie komponowałyby się z wszystkim tym, co już z porcelany posiada. Babcia była niezwykle ucieszona z prezentu, gdyż wybrałam delikatny kwiatowy wzór w pięknych, pastelowych kolorach. Takie filiżanki przypasowały do talerzyków z jej innego zestawu, więc może je spokojnie używać na różne okazje. Porcelana to jedno z droższych tworzyw, ale jest to spowodowane jej wytrzymałością oraz wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dawniej kojarzyła się wyłącznie z bogatymi dworkami i zamężnymi rodzinami, teraz może być ozdobą każdej jadalni czy kuchni. Co ciekawe, produkuje się z niej nie tylko zastawę i naczynia, ale i również lalki oraz drobne figurki, którymi można udekorować wiele pomieszczeń.

Wiele babć należy do amatorek porcelanowych wyrobów. W tym i moja. Przedmioty z porcelany to zawsze trafiony dla niej prezent, który służy jej przez wiele lat i cieszy oko wszystkich, którzy ją odwiedzają. To ponadczasowa klasyka i elegancja, której nie może zabraknąć w każdej jadalni, chociaż pod niewielką postacią.