Kontenery dla pracowników jako miejsce zamieszkania

Przy budowach, szczególnie podczas wielkich inwestycji, gdzie większość pracowników pracuje „na delegacji“ trzeba zapewnić miejsce, gdzie będą mogli spędzać czas, a także spać oraz jadać posiłki. Wynajem mieszkań to dobry pomysł, jeśli w pobliżu jest jakiś ośrodek miejski. A co zrobć, gdy mamy inwestycję w rejonach słabo zurbanizowanych.

Mieszkanie dla robotników – kontenery

kontenery mieszkalneKontenery mogą się źle kojarzyć. Jest to błędne spojrzenie, ponieważ budownictwo się zmieniło. Jeśli chodzi o kontenery mieszkalne – również. Obecnie stosuje się takie materiały, które świetnie izolują od warunków atmosferycznych. Działają jak swojego rodzaju termos – w gorące dni zachowuje chłód, natomiast w zimie ciepło. Kontenery mogą pomieścić nawet kilka osób, bez nadmiernego ścisku. Sporym atutem jest to, że wyposażone są jak typowe mieszkania. Dzięki agregatom możliwe jest dołączenie ogrzewania, które na takich powierzchniach działa bardzo efektywnie. W przypadku klimatyzacji – jest ona również możliwa. Poza tym dostęp do takich mediów jak woda i prąd, a nawet Internet jest możliwy. Są to naprawdę godne warunki do życia. Kontenery mieszkalne stosowane są od dekad. Różnie się kojarzą w Polsce, lecz po kilkudniowym zamieszkaniu na pewno większość osób zmieniłaby zdanie na pozytywne. Mieszka się jak w zwykłym domu. Jedyną różnicą jest to, że w przypadku kontenerów możemy wybrać lokalizację. Oczywiście kierownik inwestycji nie może obarczać pracowników żadnymi opłatami z tytułu zamieszkania w kontenerach. Poza tym po zapewnieniu darmowego pożywienia na pewno morale załogi będą wysokie.

Dzięki temu pracownik będzie mógł zaoszczędzić, ponieważ koszty „życia“ zostaną całkowicie wyeliminowane. Załoga wróci do swoich domów z pieniędzmi, które zmotywują ich do dalszych wyjazdów w delegacje. Sporym plusem jest to, że kontenery zamawiane hurtowo przez pracodawcę są w obniżonej cenie, dlatego zyskuje nie tylko robotnik, lecz także przedsiębiorstwo.