Koperta bąbelkowa sprawdza się przy drobnych elementach

Coraz więcej przesyłek jest wysyłane za pomocą różnego rodzaju nowoczesnych typów transportu. Na rynku jest obecnych coraz więcej firm przewozowych, które próbują przejąć klientów innych firm. Oprócz ceny firmy te konkurują również jakością usług. Te dwie jakże ważne cechy nowoczesnego przewoźnika są przede wszystkim oceniane przez kontrahentów biznesowych takich jak sklepy wysyłkowe czy producenci różnych towarów.

Wysyłka w kopercie i kartonie chroni towar

koperty bąbelkoweNie mniej ważnym kryterium oceny jest łatwość kontaktu z danym przewoźnikiem. Często zdarza się sytuacja, w której należy doprecyzować kiedy kurier podjedzie po paczki lub kiedy kurier odbierze paczki. W związku z tym niezbędny jest szybki kontakt z opiekunem bądź bezpośrednio z kurierem. Coraz częściej również klienci wskazują jako kryterium wyboru odpowiedniej firmy dostępność materiałów do przygotowania wysyłki. Wymogiem staje się zapewnienie kompleksowej oferty przez przewoźników, która obejmuje dostarczenie materiałów do pakowania, odebranie i dostarczenie przesyłki. W związku z tym coraz więcej firm w swojej ofercie udostępnia materiały do pakowania takie jak koperty bąbelkowe. Jest to rozwiązanie bardzo dobre ze względu na właściwości tego typu materiałów. Koperta bąbelkowa charakteryzuje się małym ciężarem własnym. Szczególnie nadaje się do przesyłania drobnych elementów takich jak podzespoły elektroniczne, baterie czy zapalniczki. Zapewnia ona podstawową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W przypadku większych przesyłek lub elementów bardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne, do wysyłki stosuje się również tekturowe kartony. Często te dwie metody wysyłki są łączone ze sobą to znaczy koperta bąbelkowa jest wkładana w karton, co sprawia, że przesyłka jest bardzo dobrze zabezpieczona. Dzięki temu firma, która wysyła towar ma gwarancję dostarczenia go w stanie nienaruszonym do klienta.