Krótkofalówki Baofeng w airsofcie

Razem z przyjaciółmi bawimy się w airsoft od wielu lat. Poranne sobotnie wypady do lasu czy jednego z okolicznych fortów bez względu na pogodę i strzelanie do siebie plastikowymi kulkami stały się dla nas rutyną. Do tej pory nie przejmowaliśmy się zbytnio wyposażeniem poszczególnych kolegów z drużyny, każdy używał tego czego chciał.

Krótkofalówki dla drużyny

baofeng Trójka z nas najstarszych biegała w pełnym oporządzeniu, mundurze, dobrze wyposażonych kamizelkach, hełmach z dodatkami i ochraniaczach oraz mocno spersonalizowanych i wyposażonych replikach. Nowi i młodsi zadowalali się obowiązkowymi okularami ochronnymi i repliką bez dodatków, przychodząc na strzelanki w zwyczajnych ubraniach. Po ostatnim sobotnim meczu, gdzie na jedną stronę przypadło około sześćdziesiąt osób, zaczęliśmy się zastanawiać nad wprowadzeniem do drużyny krótkofalówek Baofeng. Na zwykłych sobotnich strzelankach niewielu graczy ich używało, bo na małe rozgrywki po kilka osób były niepotrzebne, choć na dużych meczach po kilkudziesięciu graczy mogły się one sprawdzić, choćby i po to by znaleźć zagubionego w lesie kolegę, co czasem się zdarzało. Postanowiliśmy z jednym kolegą wypróbować polecane nam przez zaznajomioną drużynę krótkofalówki firmy Baofeng, które spełniały wszystkie nasze wymagania, były nieduże i lekkie, miały wyraźny dźwięk bez żadnych szumów i trzasków, a nade wszystko były pancerne, bez problemu wytrzymując niejednokrotnie ciężkie warunki, w jakich przychodziło nam grać. Również same rozgrywki stały się o wiele łatwiejsze, gdy mogliśmy się porozumiewać między drużyną na nieraz dość rozległym terenie gry i koordynować działanie.

Obecnie ponad połowa drużyny używa krótkofalówek Baofeng, a druga połowa planuje się w nie zaopatrzyć w najbliższej przyszłości. Świetnie się sprawdzają w rozmaitych warunkach i pozwalają nam szybko koordynować działanie i ustalać plan, dzięki czemu bawimy się jeszcze lepiej niż kiedyś.