dywaniki samochodowe gumowe

Kupno dywaników samochodowych

Wybór dywanika samochodowego wydaje się banalny, jednak warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, by dokonywany wybór był jak najbardziej świadomy i pomógł uniknąć rozczarowań. Decyzję podjąć możemy na podstawie sklepowego asortymentu, wśród którego odnajdziemy dywaniki samochodowe gumowe sklep i dywaniki samochodowe welurowe.

Dywaniki samochodowe gumowe kupione w sklepie

dywaniki samochodowe gumoweDywanik welurowy prezentuje się zdecydowanie ładniej, jest też trwalszy i odporniejszy na przecieranie, jednakże wymaga większego zaangażowania właściciela auta i większej pracy przy utrzymaniu czystości. Szczególnie ważne jest to w przypadku zimowej aury i opadów deszczu, gdyż nieumiejętna dbałość o dywaniki samochodowe gumowe sklep może powodować parowanie szyb, nasiąkanie podłogi wilgocią. Tak ważne jest wtedy regularne czyszczenie i suszenie podłogi , by uniknąć stęchlizny i siedliska dla drobnoustrojów i grzybów. Oczywiście, kluczowa dla jakości produktu będzie gramatura samego weluru (niekoniecznie nawet grubość!). Alternatywą dla dywaników welurowych są wspomniane wcześniej dywaniki gumowe. Cechuje je mniejsza trwałość na przecieranie niż welurowe, jednakże są łatwe do utrzymania w czystości. Drugą zaletą jest niewątpliwa ochrona podłogi przed wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów, gdyż taki zestaw posłuży nam naprawdę przez lata. Jeśli zdecydujemy się na dywaniki samochodowe gumowe warto wybrać wersję korytkową, która – dzięki podwyższonemu rantowi – gwarantuje łatwość wylewania nadmiaru wody. Problem polega na tym, że nieusunięty nadmiar płynu podczas jazdy będzie pływać po całej powierzchni dywanika. Stąd też jest grupa osób, które rezygnują z tej opcji. Przy podjęciu takiej decyzji warto z kolei zaufać producentom i wybrać dywaniki dopasowane do konkretnego modelu samochodu. Będziemy mieć wtedy pewność dopasowania i gwarancję bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, na jaki dywanik się zdecydujemy, musimy zwracać uwagę, że sam wykrój dywanika powinien idealnie pasować do płyty podłogowej: nie przesuwać się i nie podwijać. Większość dywaników posiada także stopery, które zapobiegają ślizganiu się. Po uwzględnieniu powyższego wygląd dywanika staje się sprawą drugorzędną, choć oczywiście dobrze, jeśli pasują do tapicerki czy nawet maty do bagażnika. jak widać dywaniki samochodowe gumowe mają swoje wady zalety.

Więcej na ten temat można przeczytać na stornie http://motoryzacyjny.pl/6-dywaniki-gumowe

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *