Leczenie schorzeń układu nerwowego

Neurochirurgia zajmuje się chorobami związanymi z ośrodkowym oraz obwodowym układem nerwowym, w tym schorzeniami mózgowia, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych itp.. Czas, jaki lekarz musi poświęcić na zrobienie specjalizacji w tej dziedzinie wynosi w Polsce 6 lat.

Jakimi chorobami zajmuje się neurochirurg?

neurochirurg z bydgoszczy przyjmujący prywatnieW czasie specjalizacji neurochirurgicznej lekarz dokładnie poznaje przebieg najistotniejszych nerwów w ciele człowieka, opanowuje umiejętności, obejmujące chirurgię mikroskopową i urazową, a także uczy się odczytywania badań obrazowych, czyli zdjęć RTG, wyników badania tomografem komputerowym oraz rezonansem magnetycznym. Zadaniem neurochirurga jest usunięcie przyczyn dolegliwości neurologicznych lub ograniczenie objawów, w przypadku wystąpienia chorób nieuleczalnych. Solidny neurochirurg z bydgoszczy przyjmujący prywatnie, zajmie się krwiakami wewnątrzczaszkowymi, tętniakami, guzami oraz ropniami mózgu, wodogłowiem, samoistnymi krwawieniami śródczaszkowymi, guzami kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego, a także złamaniami kości czaszki i urazami czaszkowo-mózgowymi. Do chorób, z którymi powinniśmy się zwrócić do neurochirurga należą również dyskopatie i uszkodzenia nerwów obwodowych. Lekarz tej specjalizacji wymaga skierowania, zazwyczaj od neurologa, który w pierwszej kolejności określa przyczynę zaburzeń neurologicznych.

Do niepokojących objawów, które mogą wskazywać na konieczność interwencji neurochirurgicznej należą często powtarzające się bóle, uczucie rozpierania oraz zawroty głowy, omdlenia i utraty przytomności, a także drętwienie i mrowienie w kończynach. Do neurologa powinniśmy się zgłosić niezwłocznie, jeżeli występują drgawki, zaburzenia wzroku, słuchu oraz funkcji poznawczych, czyli problemy z pamięcią, orientacją, rozumieniem i myśleniem.