Logo jako główny element szablonu allegro

Projektowanie logo

Szablony allegro zawierają takie elementy w opisie jak dane przedmiotu, w skład którego wchodzą takie elementy takie jak nazwa przedmiotu, kategoria sprzedawanego produktu, zdjęcia prezentowanego produktu. Następnie podajemy szczegóły oferty takie jak tylko Kup Teraz! (bez licytacji) lub licytacja. Kolejny element szablonu to dodatkowe informacje o przedmiocie, gdzie można wpisać wszystko to o czym do tej pory nie wspomniano i jeśli sprzedaje firma to obowiązkowo musi być logo, aby identyfikować firmę i promować inne produkty oraz budować zaufanie klienta.

Projektowanie logoProjekt loga w każdym szablonie powinien zawierać takie elementy jak nagłówek umieszczony na samej górze identyfikuje sprzedawcę na pierwszy rzut oka, może zawierać logo firmy, hasło opisujące bądź reklamujące sprzedawcę; część informacyjną, w której zawarty powinien być opis produktu z wszystkimi parametrami zazwyczaj umieszczona w kolumnie po lewej stronie szablonu, powinna zawierać link do „strony O mnie” czy komentarzy.
Sprzedawcy, ponadto informacje na temat regulaminu sprzedaży, konta do wpłat, wysyłki i procedur finalizacji; część opisową, czyli dokładny i szczegółowy opis wystawianego przedmiotu opis towaru czyli jego opis: dane techniczne, kolor, itd.oraz ze zdjęciami, powinna być zlokalizowana w centrum; część promocyjną umieszczoną po prawej stronie szablonu i ukazującą np. inne aukcje sprzedającego w formie pionowego panelu lub inne informacje o aktualnych promocjach; stopki, w których powinno zawrzeć się informacje o zastrzeżeniu praw do wykorzystywania layoutu szablonu, jak i zamieszczonych zdjęć i opisu, powinna być na dole, można w niej ponowić link do strony O mnie czy wstawić logo firmy.
Szablony allegro mogą dodatkowo zawierać animacje, aktywne przyciski, ikony banków i komunikatorów, kategorie asortymentu. Elementy szablonu allegro możemy podzielić na dwie kategorie takie jak elementy stałe, czyli linki do strony profilu na Allegro, projekt loga taki sam dla wszystkich aukcji lub do pozostałych aukcji albo także informacje kontaktowe, opis firmy lub opis sposobu dostawy; oraz elementy dynamiczne, czyli informacje o sprzedawanym produkcie w tym najważniejsze znaczniki: tytuł aukcji, opis produktu lub opis aukcji, zdjęcie produktu, cena Kup teraz, cechy produktu wyświetlane w formie tabelarycznej, identyfikator użytkownika Allegro, numer konta.

Dobry projekt graficzny loga, gwarantuje prestiż oraz przyszłe dochody. Jakiś loga zapadnie w pamięci to również firma, a klienci wolą sprawdzone firmy niż ciągle nowe, ponieważ nowa firma to ryzyko. Projektowanie logo nie jest tanią sprawą, ale pamiętajmy, że płacimy za jakość, a dobre logo firmy jest czymś co zostaje na wiele lat.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *