lampa LED

Moda na taśmy LED

Bardzo modnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz są taśmy LED. Są one bardzo popularne. Warto podkreślić, że taśmy tego typu są tanim rozwiązaniem i tanim źródłem energii. Oczywiście największą zaletą takich rozwiązań jest to, że oświetlenie tego typu może stanowić zarówno oświetlenie użytkowe jak i oświetlenie dekoracyjne. Taśma LED 12 V może być montowana zarówno w mieszkaniu, domu jak i ogrodzie.

Lampa LED – gdzie wykorzystujemy?

lampa LEDNie ma to żadnego znaczenia. Producenci prześcigają się w pomysłach. Oferują klientom coraz to nowe rozwiązania. Można kupić przeróżne modele takich taśm oraz lampa LED. Wszystkie modele natomiast charakteryzują się elastycznością. Można je także przeciąć w momencie kiedy okaże się, że jest ona za długa lub że wystarczy nam tyle. Są one także samoprzylepne. Montaż będzie zatem niesamowicie prosty. Poradzi z nim sobie każdy. Poszczególne taśmy, oferowane przez producentów, będą różniły się między sobą przede wszystkim rodzajem diod, jakie zostały użyte do jej wykonania, zagęszczeniem diod, kolorem oświetlenia, poborem mocy. Oczywiście różnice będą także dotyczyły długości taśm oraz klasy ich szczelności. Przy wyborze taśmy trzeba zwrócić uwagę na naprawdę wiele elementów. Przede wszystkim na parametry świetlne oraz na to, czy taśma posiada odpowiednie atesty czy też nie. Już przed zakupem powinniśmy wiedzieć jakie będzie jej przeznaczenie. Wówczas wybór taśmy na pewno będzie łatwiejszy.

Jest to ważne, gdyż od tego będzie zależało naprawdę wiele. Przede wszystkim jasność świecenia diod oraz szczelność. Jeśli będziemy znać zastosowanie to łatwiej będzie nam wybrać profil.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *