zakładanie spółek

Moja nowa praca przy spółkach

Jestem rodowitą mieszkanką Krakowa już od kilku pokoleń. Gdy zdawałam na studia w moim mieście rodzinnym wydawało mi się, że wybrany kierunek studiów czyli grafika komputerowa zapewni mi stała, ciekawą i dobrze płatną pracę.

Chciałam zakładać spółki

zakładanie spółekO ile w trakcie studiów umowy o działo i zlecenie były na porządku dziennym i z tym się godziłam, to niestety i po ukończeniu studiów jedyną pracę jaką byłam w stanie zdobyć była na umowę o dzieło. Dobrze było gdy firma była rzetelna i zapłaciła za wykonanie pracy, ale bywało i tak że musiałam czekać niekiedy na wynagrodzenie dłużej niż stanowiła umowa. Mieszkam w Krakowie, a mimo wszystko ciężko znaleźć stałą pracę, dopiero teraz rozumiem jak ciężko musi być osobą z mniejszych miejscowości znaleźć pracę. W końcu miałam dość pracy na umowy o dzieło i postanowiłam założyć działalność gospodarczą i skorzystać z funduszy unijnych. Wybrałam zakładanie spółek bo chciałam założyć spółkę z ograniczona odpowiedzialnością to kwestia jednego dnia. Wiedziałam, że papiery i rejestracja spółek to nie jest moje domena i przy rejestracji spółki będzie mi potrzebna obsługa prawna firm, która zna się na wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem spółki. Bo spółka to nie tylko podatki ale i prawo pracy i inne ważne rozliczenia choćby z Urzędem Marszałkowskim od którego uzyskałam fundusze unijne. Zarówno notariusza do założenie spółki jak i firmę do obsługi prawnej mojej spółki polecił mi kolega, który dwa lata wcześniej też zakładał spółkę, a do tego firma sprawnie zajęła się spadkiem który otrzymał po rodzicach, bo spadki podobnie jak reprezentacja w sądzie są w ofercie tej firmy.

Zawsze lepiej skorzystać z firmy, która ktoś znajomy poleca, ma się wtedy do firmy większe zaufanie, a zaufanie w biznesie to bardzo ważna sprawa.

Czytaj więcej na: Kancelaria Prawna Jaworska i Wspólnicy z Krakowa, ul. Radzikowskiego 3

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *