Na czym polega cięcie laserem?

Technika cięcia poszła znacznie do przodu i teraz wykorzystywany jest już laser, aby tworzyć precyzyjne cięcia w dowolnych miejscach. Najnowsze technologie pozwalają na to, aby uzyskać dowolny kształt w nawet najgrubszym metalu dostępny na rynku. Jeszcze nigdy wcześniej uzyskanie tak dokładnych wymiarów wycięcia nie było tak proste i precyzyjne.

Nowoczesna metoda cięcia metalu

cięcie laserem warszawaZdjęcia laserowe które są obecnie stosowane to wykorzystanie gazu technicznego, który posiada bardzo dużą czystość w połączeniu z gorącym promieniem lasera. Podzielenie materiału jakim jest metal lub inne tworzywo jest możliwe poprzez zastosowanie techniki, jaką jest wypalanie, sublimacja lub topienie. Najczęściej stosowane są wszystkie trzy techniki podczas wykonywania odpowiednich prac, ale technikę która zostanie wybrana zależy głównie od mocy urządzenia tnącego. Cięcie laserem Warszawa jest punktowym wprowadzeniem energii jako wysokoenergetycznego strumienia. Jedną z głównych zalet zastosowania tej techniki cięcia jest to, iż materiał, na którym dokonywana jest obróbka może bez żadnego dalszego przygotowania zostać poddany kolejnym modyfikacjom. Kiedy zakupimy urządzenie do cięcia w bardzo wysokiej jakości to możemy uniknąć jakichkolwiek nawet najmniejszych drgań, dzięki czemu uzyskamy bardzo wysoką powtarzalność. Żeby wszystko przebiegło prawidłowo musimy koniecznie zachować odpowiednią dokładność przy prowadzeniu tnącego strumienia.

Cięcia laserem wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle i można je zastosować przy przede wszystkim cięciu, ale także przy spawaniu, znakowaniu oraz powierzchniowej obróbce. Lasery potrafią ciąć zarówno ciężkie metale, jak również te materiały, które nie są metalowe. Można je zatem wykorzystać również do cięcia drewna, ceramiki, aluminium czy różnych tworzyw sztucznych.