Najlepsze wkładki na płaskostopie podłużne

Moja jedenastoletnia córka od kilku miesięcy walczy z płaskostopiem podłużnym, które charakteryzuje się tym, że deformacja stopy dotyka wszystkich jej najważniejszych części na całej długości (zarówno palców, podbicia jak i pięty). Schorzenie to wywołuje silne bóle oraz znacznie utrudnia codzienne poruszanie się. Moja córka często kuśtyka, potyka się oraz ma tendencję do szurania butami, których nie odrywa w trakcie chodzenia od podłoża (prowadzi to do pogłębiania wady). W walce o zdrowe stopy pomaga jest stosowanie specjalistycznych wkładek stabilizujących. 

Jak walczyć z płaskostopiem podłużnym? 

wkładki na płaskostopie podłużneNieleczone schorzenie, na które cierpi moje dziecko, w skrajnych przypadkach prowadzić może nawet do zaniku mięśni w stopach, trwałych deformacji okostnych (powiązanych z halluksami) oraz trwałej, nieuleczalnej koślawości piety. W trosce o zdrowie mojej córki zakupiłam dla niej specjalne wkładki na płaskostopie podłużne, które mają nie tylko przyczynić się do zahamowania istniejącej już wady, ale mają również właściwości typowo lecznicze. Wkładki te odpowiednio podpierają podłużne sklepienie stopy i wykrzywiają je w pożądany, zdrowy łuk. Odpowiednie wyprofilowanie podbicia stopy przyczynia się do uśmierzenia bólu oraz znacznie usprawnia ruchy. Produkty te ponadto poprawiają ułożenie tyłostopia, minimalizując przy tym możliwość równie niebezpiecznego wykoślawienia poprzecznego. Miękka, żelowa poduszeczka ulokowana pod piętą idealnie sprawdza się natomiast przy dolegliwościach związanych z tzw. ostrogą piętową (jest to rodzaj zwyrodnienia pięty, który często występuje w przypadku płaskostopia poprzecznego). 

Warto przy tym zaznaczyć, że produkty te wykonane są z delikatnego, plastycznego silikonu, który nie odparza stopy oraz nie uczula. Ponadto wkładka występuje w wielu rozmiarach, jest również bardzo łatwo dostępna (zakupimy ją w zdecydowanej większości aptek). Warto również wspomnieć o tym, że ceny podstawowych modeli są przystępne (za jeden zestaw dla córki zapłaciłam zaledwie 10 zł). Produkt ten pomaga mojej córce w codziennej walce o sprawność oraz zdrowie, które jest przecież najważniejsze.