pierwsze buty do nauki chodzenia

Nauka chodzenia w pierwszych butach

 

Kiedy zostałam mamą, wszystko wydawało mi się takie nowe i nieznane. Pierwszy świadomy uśmiech, ząbek czy kroczek – tych wspomnień nie odbierze mi nikt. Przechowuję je na zawsze w swoim sercu i pamięci. Dziecko sprawiło, że inaczej postrzegam świat. Jestem bardziej odpowiedzialną osobą. Staram się kompleksowo dbać o swoje dziecko, po ty by na przyszłość nie mieć do siebie pretensji czy żalu, ze cokolwiek zaniedbałam. Tego też uczę swoich bliskich – dbajcie o swoje dzieci od samego początku. Trzeba tak zrobić, zanim będzie za późno.

Nauka chodzenia i pierwsze buty

pierwsze buty do nauki chodzeniaKiedyś nie zdawałam sobie sprawy, jak ważne są dziecięce buciki. Sądziłam, ze wystarczy iść do sklepu z akcesoriami dla małych brzdąców i ekspedientka coś doradzi. Z perspektywy czasu wiem, jak bardzo się myliłam. Za bardzo zlekceważyłam ten problem. To ważna sprawa, z której większość dorosłych osób nie zdaje sobie sprawy. Dlatego trzeba uświadamiać i uczyć, tego nigdy za wiele. Przeżyłam to na własnym przykładzie. Jestem mamą żywiołowego dwulatka. Pamiętam jak dziś jego pierwsze buty do nauki chodzenia. Solidne wykonanie i estetyka pozytywnie mnie zaskoczyły. Nigdy więcej nie spojrzałam już na inne buty. W końcu to sprawa zdrowia dziecka. Na tym nie można oszczędzać, bo to brak odpowiedzialności. Kiedy mój synek zaczął stawiać pierwsze kroki, bardzo pomogły mu buty do nauki chodzenia. Od tego czasu każdy kolejny krok był coraz pewniejszy, a nóżka stabilnie trzymała się podłoża. Z takim obuwiem nie trzeba się martwić, ze dziecko przykładowo złamie nogę czy skręci kostkę. To wygoda i bezpieczeństwo dla dzieci, które uczą się chodzić.

Małe dzieci szybko rosną. Wspomnienia związane z pierwszymi umiejętnościami stają się nieco przykurzone i mgliste. Jednak pierwszy krok do nich nie należy. To coś wspaniałego.