Niemowlak najwięcej czasu spędza w łóżeczku

Ze względu na fakt, iż niemowlak przesypia większą część dnia, ważne jest odpowiednie wyposażenie jego łóżeczka. Odpowiednia pościel dla niemowlaka jest więc jedną z tych rzeczy, których zakupu powinniśmy dokonać jeszcze przed porodem. Wybierając pościel, warto kierować się kilkoma wskazaniami.

Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka?

pościel do łóżeczka niemowlęcegoPrzede wszystkim, istotne jest to, by wybierana przez nas pościel do łóżeczka niemowlęcego była ciepła, miękka i bezpieczna. Zdecydowanie więc powinna zostać uszyta z tkanin ze wszelkimi atestami, najlepiej też, żeby była antyalergiczna. Najlepiej więc, by była to stuprocentowa bawełna, pozbawiona wszelkich domieszek. Dzięki temu pościel będzie mogła być prana w wysokich temperaturach, co pozwoli na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i wszelkich bakterii. Należy pamiętać o tym, że na wyposażeniu niemowlęcego łóżeczka nie powinna znajdować się poduszka. Ta wskazana jest dopiero od momentu, gdy dziecko nabędzie swobody poruszania się i obracania w pozycji leżącej. Główka niemowlaka powinna spoczywać bezpośrednio na materacu, najlepiej twardym w pierwszych miesiącach życia. Dzięki temu kręgosłup dziecka będzie miał odpowiednie podparcie i odpowiedni rozwój. Pościel dla niemowlaków proponuje spora liczba sklepów, więc jej znalezienie nie będzie stanowiło większego problemu. Bez trudu znajdziemy zarówno pełne komplety pościeli, jak i poszczególne jej elementy. Jeśli będziemy chcieli wyposażyć łóżeczko naszej pociechy, np. w baldachim, również nie będzie to przeszkodą.

Podobnie jak w przypadku pościeli dla dorosłych, pościel powinna zostać dobrana w odpowiednim rozmiarze, zgodnym z wymiarami posiadanego przez nas łóżeczka dziecięcego. Pościel dla dzieci produkowana jest z najwyższej jakości materiałów, co zapewni dziecku spokojny i zdrowy sen.