Nowe gatunki stali walcowanej

Współcześni producenci, pracują nad nowymi gatunkami stali o coraz lepszych właściwościach, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe. Jednym z takich zastosowań stali o wysokiej wytrzymałości, jest materiał używany w przemyśle oponiarskim.

Zastosowanie walcówki stalowej w różnych branżach przemysłu

gładka walcówka stalowaPrzemysł oponiarski dąży do produkcji lżejszych i bardziej trwałych opon, pozwalających zmniejszyć zużycie paliwa i poprawić efektywność pojazdu. Produkowana obecnie gładka walcówka stalowa, jest dostosowywana do odpowiedniej wytrzymałości na rozciąganie, poprzez właściwe adaptowanie mikrostruktury i metody jej czyszczenia. Jakość użytej do produkcji opon stali jest zapewniona dzięki rygorystycznym procedurom testowym, przeprowadzonym w nowocześnie wyposażonych laboratoriach. Sprawdzana wówczas jest: czystość stali, segregacja cząsteczek, jakość powierzchni, odwęglenie, wytrzymałość, skład chemiczny, oraz wymiar i kształt. W produkcji bierze udział zespół doświadczonych metalurgów, którzy zapewniają odpowiednie wsparcie techniczne, oraz pomagają dobrać najbardziej odpowiedni gatunek stali i wymiar walcówki. Jest to niezwykle istotne ze względu na coraz bardziej wymagające zastosowania. Dodatkowo, mogą przeprowadzić szczegółową analizę metalurgiczną, w celu rozwiązania specyficznych problemów związanych z przerobem materiału, a także opracowaniem nowych zaawansowanych gatunków stali dla nowych zastosowań. Równie wymagającą branżą wykorzystującą walcówki, jest budownictwo.

W tym przypadku, walcówka żebrowana jest przeznaczona do zbrojenia elementów i konstrukcji żelbetonowych, projektowanych według zasad i wymagań określonych, w normach dla stali klasy”C” o charakterystycznej granicy wytrzymałości. Walcówki mogą być stosowane do zbrojenia konstrukcji, które znajdują się pod obciążeniem dynamicznym, lub wielokrotnie zmiennym. Ich łączenie wówczas, powinno odbywać się przez zgrzewanie, lub spawanie elektryczne.