Od czego zależą ceny wypożyczenia samochodu?

Wynajem samochodów dostawczych to bardzo korzystna usługa nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Rodzinny wyjazd, przeprowadzka czy biznesowe spotkanie z klientem, bądź auto w naprawie to okazje do skorzystania z wypożyczalni aut. Jakie są ceny wynajmu i od czego zależą?

Wynajem samochodu dostawczego a osobowego

tania wypożyczalnia samochodów dostawczych w BydgoszczyW dużym stopniu na cenę wynajmu samochodu odpowiadają jego gabaryty. Inaczej ceni się wypożyczenia auta dostawczego, a inaczej osobówki. Wynajem samochodu osobowego średnio kosztuje około 100 złotych, natomiast tania wypożyczalnia samochodów dostawczych w Bydgoszczy za swoje auta liczy sobie średnio od 150 do 250 złotych za dobę. Za typowe auto ciężarowe zaś będziemy musieli zapłacić jeszcze więcej. Często wypożyczalnie również szacują ceny na podstawie przejechanych autem kilometrów. Niektóre bowiem, za przejechanie dystansu powyżej 200/400 kilometrów, doliczają sobie kilkanaście złotych. Oczywiście na cenę auta ma wpływ także jego klasa, a niekiedy i wyposażenie. Im wyższej klasy jest pojazd i im bogatsze wyposażenie posiada tym więcej będziemy musieli zapłacić za jego wynajem. Samochody typu audi mercedes najnowszych roczników potrafią cenić się dwa razy więcej aniżeli wypożyczenie typowego samochodu miejskiego. Pamiętajmy, że inaczej zapłacimy także za wynajem auta zabytkowego na przykład na ślub. Tu koszty wynajmu również wzrastają nawet kilkukrotnie. Zależy to także od klasy, rocznika oraz modelu samochodu. 

Podsumowując ceny jakie narzucają nam wypożyczalnie aut zależą w dużym stopniu od rodzaju samochodu. Im lepszy i nowszym ty będzie droższy jego wynajem. Mimo to z pewnością usługa ta nie jest na tyle droga by była nie godna rozpatrzenia w przypadku gdy na kilka dni potrzebujemy większego auta czy też nasze jest nie sprawne, a musimy szybko gdzieś dojechać.