Odciągi łańcuchowe stosowane w przemyśle

Jednym z najbardziej pewnych materiałów służących do dźwigania ciężkich rzeczy jest mocny łańcuch. Dlatego w przemyśle stosuje się łańcuchy, aby zapewnić bezpieczeństwo przenoszenia ciężkich przedmiotów. Aby je wykonać, najczęstszym wyborem są odciągi zbudowane z mocnego łańcucha. Dzięki nim praca z ciężkimi elementami jest bezpieczna i szybka.

Czym charakteryzują się odciągi łańcuchowe?

solidne odciągi łańcuchoweAby zabezpieczyć bardzo ciężki ładunek, można zastosować odciąg złożony z jednej lub dwóch części. Dzięki nim transport możliwy jest transport ciężkiej maszyny przemysłowej z miejsca na miejsce. Solidne odciągi łańcuchowe służą także do transportu ciężkich belek drewnianych bądź drzew w czasie wycinki. Możemy ich także używać jako podstawy w pracy z ciężkimi ładunkami konstrukcji stalowych, obecnych w halach przemysłowych. Łańcuchy należą do najwytrzymalszych środków mocujących i są wykorzystywane jak alternatywa dla zawiesi wykonanych z pasów. Posiadają normy i atesty, które pozwalają im pracować w najcięższych warunkach bez ryzyka ich uszkodzenia. Są wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne takie jak zgniecenie czy przegięcie ogniwa. Znoszą też świetnie duże temperatury dochodzące do 400 stopni. Można je stosować przy transporcie towarów posiadających ostre krawędzie, co w przypadku pasów transportowych jest praktycznie niemożliwe bez dodatkowych wzmocnień materiału.

Kupując odciąg łańcuchowy, musimy mieć zapewnione bezpieczeństwo pracy, dlatego każdy model tego produktu posiada atest i tabliczkę znamionową, która informuje o oryginalności produktu oraz spełnianiu przez niego wszelkich norm BHP. Każdy model odciągu jest poddany testom próbnym, mającym potwierdzić ich wytrzymałość i gotowość do pracy przemysłowej w każdych warunkach.