Odpowiednia izolacja domu

W nowoczesnym budownictwie nieodzownym etapem wykańczania budowy domu jest założenie termoizolacji. To inaczej ocieplenie budynku, od którego zależy, czy we wnętrzu naszego gniazdka będzie ciepło i przytulnie. Rozgrzane powietrze może bowiem uciekać przez ściany warstwowe na zewnątrz, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej grubości warstwy ociepleniowej.

Zastosowanie wełny mineralnej

wełna mineralna łódźMateriał termoizolacyjny powinien przede wszystkim być trwały, niepalny i odporny na wilgoć. Takie właściwości posiada wełna mineralna, dlatego z powodzeniem od lat stosuje się ją w budownictwie. Dodatkowo ogranicza emisję hałasu i tłumi drgania, idealnie wiec nadaje się do izolacji budynków mieszkalnych. Właściwie wykonana izolacja zmniejsza koszty ogrzewania pomieszczeń, ponieważ ciepło rozprowadzane z pieca czy kominka nie wydostaje się przez ściany na zewnątrz. Jeśli budujemy lub rozważamy docieplanie domu, potrzebna nam będzie wełna mineralna Łódź i inne miasta zapewniają dostęp do bogatej oferty producentów. Najpopularniejszą metodą termoizolacji z zastosowaniem tego produktu jest tzw. metoda lekka mokra. Na oczyszczonym podłożu przyczepia się płaty lub płyty wełny mineralnej przy użyciu zaprawy klejącej. Warstwa zaprawy musi być odpowiednio gruba, aby zapewnić dobrą przyczepność materiału do podłoża. Na koniec tynkuje się wszystkie powierzchnie. Warto wiedzieć, że ten materiał nadaje się także do izolacji ścian działowych, poddasza oraz stropu, w tym stropów między kondygnacją mieszkalną a piwnicą albo strychem.

Właściwa termoizolacja pozwoli nam zmniejszyć koszty ogrzewania domu, a także zabezpieczy go przed wilgocią. Do ocieplania budynków mieszkalnych często stosuje się wełnę mineralną, która dzięki swoim właściwościom sprawdza się także w roli izolatora akustycznego.