okna Katowice

Okna drewniane czy PCV?

Wiele osób, które planują budowę domu zastanawiają się jakie okna wybrać. Okna drewniane czy okna PCV? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na to pytanie była oczywista. Dawniej mieliśmy tylko okna drewniane, więc gdy na rynku pojawiły się okna PCV z Katowic masowo zaczęliśmy wymieniać stare okna Katowice na nowe.

Okna Katowice to najlepszy wybór.

okna KatowiceByły one bardziej szczelne, nie trzeba było ich konserwować, zapewniały więcej ciepła w domu, przez co były dużo lepsze, niż okna drewniane, które czasem ledwo co zatrzymywały zimno szalejące na dworze. Czasy się jednak zmieniła, a technika poszła do przodu. Dzisiejsze okna drewniane w niczym nie przypominają tych starych okien, z łuszczącą się farbą na ramach i chybotliwymi szybami. Współczesne okna są tak samo dobre, jak okna pcv. Mają nawet twardszą ramę okienną, rama jest cieplejsza, mniej się odkształcają pod wpływem temperatury, ale jeśli są wykonane z ciemnego drewna (a to jest najczęstsze) to szybciej się nagrzewają pod wpływem słońca. Nie jest to jednak ogromna wada, która by przechylała szalę na stron okien pcv. Należy jednak pamiętać, że okna Katowice drewniane trzeba konserwować. Fabrycznie są one porywane farbą, lakierem czy bejcą do drewna, ale trzeba kłaść ich nowe warstwy, by drewno nie niszczało z wiekiem, pod wpływem słońca, wahań temperatur, czy deszczu i śniegu. Jeśli chodzi o różnice cenowe to często są one niewielkie. Warto porównać sobie ofertę kilku producentów, ponieważ jeden może sprzedaje głównie okna pcv i te drewniane ma bardzo drogie, a ten drugi ma dostęp do taniego drewna, a okna pcv są dla niego dodatkiem.

W gruncie rzeczy zatem zarówno parametry jak i koszty okien Katowice drewnianych i okien pcv są zbliżone, więc ich wybór zależy od naszego gustu i wystroju pomieszczenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *