Prawo jazdy w Krakowie

Egzamin na prawo jazdy jest dość stresującym wydarzeniem w życiu każdego przyszłego kierowcy. Słabo przygotowane osoby mają niewielkie szanse na jego zaliczenie, dlatego lepiej dobrze się przyłożyć do nauki na kursie.

Kategorie prawa jazdy

kurs prawa jazdy kategorii b krakówJedną z najpopularniejszych kategorii prawa jazdy jest kategoria b na samochody osobowe. W Krakowie każdego dnia na drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków, lub stłuczek, bo na ulicach panuje niesamowity ruch. Kierowca posiadający niewielkie doświadczenie jest głównie narażony na takie sytuacje, dlatego warto jak najwięcej się nauczyć w trakcie kursu, żeby później jedynie szlifować nowe umiejętności. Jeżeli chcemy się zapisać na kurs prawa jazdy kategorii b Kraków jest miastem, w którym znajdziemy sporo szkół. Jazda samochodem wymaga dużego skupienia i wyczucia, gdyż przy dużym natężeniu ruchu, nie trudno o wypadek. Ulegają nim nawet kursancie w trakcie nauki z instruktorem. Prawo jazdy może mieć kilka kategorii, z których najczęściej jest wybierana kategoria b uprawniająca do prowadzenia samochodów osobowych. Do kursu na prawo jazdy mogą już przystąpić osoby, które za parę miesięcy skończą osiemnaście lat, ale do egzaminu muszą one już mieć skończone osiemnaści lat. Cały kurs składający się z części praktycznej i teoretycznej trwa trzydzieści godzin. Pod koniec kursu, kursant musi zaliczyć wewnętrzny egzamin, na podstawie którego jest on dopuszczany do państwowego egzaminu. Jeżeli nie uda się go zaliczyć kursantowi, to musi dokupić godziny i jeszcze poćwiczyć jazdy.

Na termin egzaminu musimy w Krakowie poczekać około dwóch tygodni, bo jest aż tylu chętnych. Statystyki pokazują, że w tym mieście aż sześćdziesiąt procent kursantów zdaje egzamin za pierwszym podejściem, a reszta za drugim, lub trzecim.