Profesjonalny sprzęt do koszenia trawy firmy NAC

 

Firma NAC od lat występuje na polskim rynku jako jeden z czołowych dystrybutorów sprzętu ogrodniczego. Ich sprzęt elektryczny i spalinowy to szeroka gama zróżnicowanych produktów obejmująca zarówno piły jak i kosiarki do trawy. Największa grupa produktów tej firmy, a także zarówno ich specjalizacja to kosiarki elektryczne.

Kosiarka spalinowa firmy NAC

kosiarki spalinowe nacKosiarki spalinowe to bardzo przydatne narzędzie podczas okresowej pielęgnacji trawnika. Nadają się szczególnie dobrze do koszenia dużych powierzchni trawnikowych, gdzie praca na tym terenie sprzętu elektrycznego byłaby mało wydajna. Wszystkie kosiarki spalinowe NAC to solidne konstrukcje wyposażone opcjonalnie w napęd poruszający kołami. Występują także wersje bez napędu, ale jest to trochę uciążliwy temat, ponieważ w takim przypadku kosiarkę należy pchać samemu. Cechą charakterystyczną kosiarek jest także ich szerokość i wysokość koszenia. Większe kosiarki dużo szybciej skoszą duże powierzchnie, jednak występują pewne trudności z manewrowaniem nimi pomiędzy krzewami lub architekturą ogrodową. W takich warunkach lepiej sprawdzają się mniejsze kosiarki, nawet bez napędu. Jak widzimy kosiarkę należy dobrać do tego co akurat potrzebujemy czyli do wielkości i rodzaju koszonego terenu. Największe połacie trawy najwygodniej kosi się na traktorach, jednak trawniki do 3000 metrów kwadratowych można z sukcesem skosić kosiarką. Firma NAc posiadając odpowiednie doświadczenie jest w stanie zaoferować swoim klientom zróżnicowane produkty do każdego rodzaju potrzeby.

Silniki spalinowe w kosiarkach to obecnie jednostki czterosuwowe z misą olejową wbudowaną w kosiarkę. Nie trzeba dzięki temu pamiętać o mieszaniu benzyny z olejem, gdyż smarowanie następuje w inny sposób. Jest to o wiele wygodniejszy sposób, a także dużo bezpieczniejszy dla kosiarki.