projekt organizacji ruchu

Projekt organizacji ruchu spowodował utrudnienia

Wracałam ostatnio do mojego rodzinnego miasta, ale w trasie spotkała mnie przykra niespodzianka. Okazało się, że trwają jakieś prace remontowe na ulicy i zaszła zmiana organizacji ruchu. Oczywiście, samochody ustawiły się w długim szeregu, który posuwał się naprzód niemalże niewidocznie.

Nieprzemyślany projekt organizacji ruchu

projekt organizacji ruchuChyba ten, który zrobił specjalistyczny projekt organizacji ruchu czegoś tu nie przemyślał… Wydawało mi się dziwne to, że jednocześnie miały przejechać samochody z prawej strony i lewej – tak nakazywała im sygnalizacja świetlna. Jednak to prawie doprowadziło do kolizji! Kierowcy byli naprawdę zdenerwowani. Kiedy jednak po paru godzinach przyjechałam do domu, zmęczona usiadłam na krześle w kuchni, a mama odgrzała mi obiad. Zaczęłyśmy rozmawiać o tym remoncie i mama mówiła, że czytała o nim w gazecie. Wydrukowali tam nawet projekt chodnika, który ma przebiegać wzdłuż trasy, a także projekt parkingu, przy którym ma stanąć jakaś budka gastronomiczna. W gruncie rzeczy to dobry pomysł – szczególnie jeśli chodzi o kierowców tirów, którzy jeżdżą przez cały dzień i chętnie by coś zjedli w trasie. Tym bardziej, że zwykle mają zaznaczone w umowie, że za wyżywienie płaci ich szef. Nie muszą wtedy się przejmować tym, czy jedzenie jest drogie – mogą najeść się do syta.

Wszystko to brzmiało dobrze, ogólnie pomysł z parkingiem też mi się podobał, jednak ewidentnie nikt nie przemyślał tego, jak mają się poruszać nadjeżdżające samochody w czasie remontu drogi. Przecież od zawsze jest tam dość duży ruch, powinni to uwzględnić.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *